Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Átsorolás elkerülése?

Átsorolás elkerülése?

Figyelt kérdés

Szóval lebetegedtem úgy, hogy kb 1 hónpig nem tudtam bejárni órákra. Ez azonban néhány tanárt nem igazán hat meg, ha valaki többet van távol, mint a megengedett 2-3 alkalom, akkor már nem engedik teljesíteni a tárgyukat. Szóval emiatt valószínüleg elég sok nem teljesített kreditem lesz ebben a félévben, örülök ha lesz kb 8 teljesített...

Elméletben, ha következô félévben annyival több kreditet teljesítenék, hogy kiegyenlítem a féléves kredit átlagom(36-ot kell teljesíteni évente), akkor az átsorolást el tudom kerülni? Vagy az nagyon vérpisilôs lenne és lehet egyszerûbb lenne az, ha passzíváltatom magam a következô félévre, ha amúgyis csomó tárgyat újra fel kell vennem jövôre?



2022. okt. 20. 12:29
 1/7 anonim ***** válasza:
24%
Vagy a kreditet kell hozni vagy az átlagot.
2022. okt. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
jelentkezel még egyszer a szakra, és ha felvesznek államira akkor elfogadtatod a krediteket
2022. okt. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha viszel orvosi igazolást, azt el kell fogadniuk és úgy túl lehet lépni a 2-3 alkalmat, az csak a nem igazolt hiányzásra vonatkozik. Nekem is volt ilyen, 3 hét esett ki, kórházban is voltam, de még a szigorúbb tanárok is megengedték. Bemutattam az igazolást és volt aki kért belőle másolatot meg nehezített pótzh-t iratott velem, de nem volt vele probléma, engedték teljesíteni a tárgyakat.
2022. okt. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A 3 hiányzás az 3 hiányzás sajnos. Viszont a rendkívüli helyzetre való tekintettel kérheted, hogy utólag passziválják a féléved, így bár semmi sem lesz teljesülve, de át sem sorolnak és az állami félév se megy kárba. Ehhez viszont alapos ok kell, például kórház.
2022. okt. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
1, kreditet ÉS átlagot
2022. okt. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
8%

én soha nem hallottam olyat, hogy valakit tényleg elgáncsoltak volna hiányzásért

inkább azért, mert ezek az emberek nem mennek megírni a ZH-t se

2022. okt. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
36 kreditet egy év alatt kell. Ha most 8-at csinálsz, köviben meg 28-at, akkor megvagy. A 28 pedig a standard alatt van, szóval simán teljesíthető.
2022. okt. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!