Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nyelvi előkészítős, 5 osztályo...

Nyelvi előkészítős, 5 osztályos gimnázium utolsó (5.) évének első választott nyelvi jegye beleszámít-e az érettségi pontokba?

Figyelt kérdés
Nyelvi előkészítős gimnáziumba járok, ez az utolsó évem. Angolt tanultam a nyek-es évben, tavaly érettségiztem belőle előrehozottan középszinten. Az lenne a kérdésem, hogy az érettségi pontjaimba bele számít-e nekem az 5. év Angol év végi jegye, vagy csak a tavalyi és az az előtti számított bele?

2022. okt. 24. 01:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó két olyan év, amikor beleírják az eredményedet a bizonyítványba. Előrehozott esetén ezt a jegyet az osztályozó vizsgával szerezted meg, tehát lesz jegyed az utolsó évedre is.
2022. okt. 24. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Írtam osztályzót is tavaly. Ez azt jelenti, hogy akkor nem lesz jegyem 12. végén, és nem számít bele?
2022. okt. 24. 07:45
 3/7 A kérdező kommentje:
Mert ettől függetlenül írunk dolgozatokat, igaz kevesebbet mint tavaly.
2022. okt. 24. 07:46
 4/7 anonim ***** válasza:

Azért írtad az osztályozó vizsgát, hogy legyen jegyed 12.-ben. Azért volt erre szükség, mert csak az érettségizhet, aki adott tantárgyból befejezi a tanulmányait. Az osztályozó vizsga jegye(i) az utolsó évvégi jegye(i)d, az fog bekerülni a bizonyítványba 12.-ben.

De azt nem értem, hogy milyen dolgozatokat írsz most, ha már nem kell órára járnod.

2022. okt. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát még vannak ilyen szintentartó órák, heti három. Én sem örülök neki, lenne jobb dolgom is.
2022. okt. 24. 22:42
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez biztos, hogy nem kötelező. Onnantól, hogy leérettségiztél, le lehet adni az órát.
2022. okt. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!:)
2022. okt. 26. 08:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!