Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Második tanárszaknak németet...

Második tanárszaknak németet vagy franciát válasszak?

Figyelt kérdés

Van már egy olasztanári diplomám, kétéves mesterképzés keretén belül van lehetőség egy további szak elvégzésére.

Számomra azért nehéz a döntés, mert franciául és németül is C1-es szinten beszélek és mind a kettő nagyon közel is áll hozzám, szóval pusztán érzelmi alapon nem tudnék dönteni.

A német minden bizonnyal sokkal keresettebb Magyarországon, sokkal több helyen is oktatják, viszont tanárból is sokkal több van. Ezzel szemben a francia talán valamivel különlegesebb, ugyanakkor kevéssé keresett. Ehhez mérten viszont tanár is sokkal kevesebb van.



2022. okt. 26. 15:14
A kérdező szavazást indított:
német
francia
14 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Franciát. Ritkább, és jobb állást lehet így megcsípni vele.
2022. okt. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
23%
Németet. Jobban keresett, ha jól csinálod, akkor sokat lehet vele keresni.
2022. okt. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
A németet tanácsolnám, mert rengeteg itthon a német multi, ahol a vezetőpozíciót betöltő szakembereknek tudnia kell németül valamennyire, ezt pedig valakinek meg kell tanítania
2022. okt. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%
Nehéz megmondani. Gimikben mindhármat oktatják, ahol nem, ott lehet éppen azért, mert nincs rá tanár. Viszont, általános iskolában csak német és angol van, ha nincs németed, akkor kizárólag gimnáziumban helyezkedhetsz el - ha nem is cél az általános iskola, akkor persze ez mindegy. A németre valóban több a kereslet más szakmák terén, és sajnos lehet, hogy most tanárszakban gondolkodsz, de nem biztos, hogy majd később is ott akarsz dolgozni. Viszont, a francia ritkább nyelv, kevesebben is tudják, viszont fogalmam sincs, hogy feltöltik-e a piacot a meglévő franciául beszélő és elhelyezkedni kívánó emberek, vagy nem.
2022. okt. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
20%
Mi a f@sz3rt lettem lepontozva?? #2-es vagyok.
2022. okt. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én mindenki válaszát pozitívan értékeltem. :)
2022. okt. 27. 15:49
 7/9 anonim ***** válasza:
61%
Köszi Kérdező:)
2022. okt. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
84%
Én a tanárszakból kiindulva a franciát javasolnám. A német szak dugig van, a francián meg ahhoz képest csak "lézengenek". És jó franciatanárokra igenis nagy szükség van/lenne, kevés van belőlük sajnos!
2022. okt. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 franciasrac ***** válasza:
75%
Il y a des lycées français partout dans le monde, c'est super bien payé en général, j'ai des amis à mes parents qui gagnent 10000 € par mois en enseignant à Bangkok :)
2022. okt. 29. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!