Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg ne menjek 24 évesen...

Tényleg ne menjek 24 évesen tanárszakra?

Figyelt kérdés

Sokan lebeszélnek, főleg azért, mert 5-6 év, meg kevés a fizetés, na meg ugye a "mai gyerekek" (amiben van igazság).

Meg mondták már, hogy én közel 25 évesen ki is lógnék..


Ki mit gondol?



2019. dec. 28. 17:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
21%
Ne menj.
2019. dec. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%

Ha vonz a szakma, menj!

Az, hogy nem 23-4 évesen kerülsz a gyerekek közé, még jót is tehet a tekintélyednek.

2019. dec. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
23%

Végül is csak már most kifogásokat keres, hogy miért ne, de persze, menjen! Ha vonzaná, nem itt kérdezné.

A "mai gyerekek" is talán jobban járnak, ha nem lesz tanár.

2019. dec. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
67%
Én tanár vagyok, de megbántam a rápazarolt éveket. Megbecsülés nulla, pénz nulla, a gyerekek tobbsege sudribunko.
2019. dec. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Ez ugyanaz a srac amugy, aki volt szociologian is, aztan szocialpedagogian is, most meg tanarira akar menni, de igazabol nem is akar, fyi. Az osszesnel eljatssza ugyanezt, mindenki lebeszeli mindig, meg mennyire idos mar, meg a matek kegyelem kettes volt, meg fiukent szocialpedagogia fuj. Csodalom, hogy vannak meg, akik nem unjak. Persze mindig valtoztat valamit a torteneten, de ugyanugy felismerheto. Mar vagy 50 kerdese van kint ezekrol.
2019. dec. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem csak akkor csináld, ha nagyon szeretnéd és tényleg ilyen szakma top 5%-ába tudod küzdeni magad.


A "mai gyerekek" problémát lehet úgy kezelni, hogy valami elitgimibe/versenyistállóba mész tanítani, ahova eleve szelektált gyerekeket vesznek be, akik azért picit más kategória, mint valami mélyvidéki noname középiskola random osztálya.


Az alapfizetés valóban kevés lesz, de a legjobb tanáraim nagyon sok pénzt kerestek különórák tartásával. Ált suli, középiskola sőt egyetemen is sokan keresnek különtanárt. Elég széles szegmenst le tudsz fedni és ha jó vagy, híred megy és te válogathatsz kikkel foglalkozol (pótlás és korrepetálás vagy nyelvvizsga/érettségi/egyetem/verseny előkészítés).


Persze ehhez az kell, hogy valami olyan tárgyat oktass, amire nagy igény van (reálos és nyelvi dolgok általában) és tényleg jó legyél belőle. Ilyen 3-asokkal nincs értelme elvégezni a szakot, hogy utána százvalahányezerért beülj az első iskolába tanítani, ami szembejön.

2019. dec. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%

Én 23 évesen meegyek, miért ne?


Az, hogy a gyerekek milyenek csak a tanáron múlik. Ez a mai gyerekek szöveg nettó hülyeség.

2019. dec. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Valakivel kevertek.


Más is megy tanárira... meg a többi szakra is.

2019. dec. 28. 18:26
 9/14 anonim ***** válasza:
98%

Màsoddiplomàd lenne?

Egyébként, ha vonz miért ne? Én szerintem megcsinálom majd màsoddiplomànak.

2019. dec. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Milyen szakpárt választanál?
2019. dec. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!