Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE vagy Károli jobb?

ELTE vagy Károli jobb?

Figyelt kérdés
Pszichológiára tervezek menni, de nem tudom, melyik egyetem lenne jobb. Érdekelne minden az egyetemekkel kapcsolatban (tanárok, közösség, kollégium, minőség, stb.). Köszönöm

2022. okt. 30. 16:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Elte, pszichológiában a régi klasszikusok jók. Károli új kb
2022. okt. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha valami viszonylag objektív adat érdekel, akkor tessék, tegnapi cikk:

[link]

Ha az ilyen rangsorokat nézzük, akkor azokon csak az ELTE szerepel. Viszont nem mindenki tartja ezeket fontosnak, úgyhogy...

Én az ELTE-re jártam, idén végeztem, és összességében szerettem. Magamtól nem tudom, miről írjak bővebben, de ha van picit konkrétabb kérdésed, szívesen válaszolok, akár privátban is. :)

2022. okt. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A tudás elsajátítását tekintve valóban az ELTE a jobb választás. Viszont véleményem szerint a Károli környezete barátságosabb, sokkal családiasabb, egy picit talán megmarad ez a középiskola-érzés (pl. a tanárok kérnek a cukorkádból, ha kint van az asztalon). Kollégiumba is könnyebb bejutni, mivel több a lehetőség kevesebb hallgatóra (nekem az ELTE-n sajnos volt olyan ismerősöm, aki egyik koliba sem jutott be, pedig Pécsről adta be a jelentkezést).

Ettől függetlenül ha az ELTE mellett döntesz, akkor is szuperül jársz; jó környezetben leszel, de közérzet szempontkából a Károlit én jobb választásnak érzem. :)

2022. okt. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy időben terjedt az a nézet, hogy a Károlin mennyivel gyakorlatiasabb a pszichológia oktatása (szemben az ELTE-vel), és egy ilyen szak esetében ez mennyire fontos, így aki teheti, a Károlit jelölje első helyen stb. Nyilván pl. Bagdy Emőke sokat tett azért, hogy a Károlis képzés is elismert legyen, de attól ezek még leginkább lózungok. A legszínvonalasabb oktatást, továbbá a legjobb hallgatói és oktatói összetételt az ELTE-n találod. A környezet szempontjából is jobb szerintem, mert a belvárosban van, míg a Károlira ha jól tudom, még mindig ki kell utazni a halál f@szára...persze van, aki meg elhányja magát a belvárostól, ezt is megértem.
2022. okt. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Régi a kérdés, de van mindkettőről tapasztalat, így leírom.

A Károlin sokkal családiasabb a dolog, oktatóim nagyrészt ismerik akiket tanítanak. Gyakorlatorientált olyan szempontból, hogy minden félévben kötelezően önismereti alkalmakon kell részt venni, ami pályaszocializáció néven fut. Ennek egy része szakmaismertető, de nagyobb része önismereti munka. Ilyen az ELTÉN csak mesteren van.

ELTÉN inkább elméletibb a vonal, ha érdekel a kutatás, oda érdemes menni. Statisztika sokkal elméletibb pl. mint a Károlin.

2023. márc. 28. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!