Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elméleti kérdés csupán, de ti...

Elméleti kérdés csupán, de ti támogatnátok, ha minden iskolában bevezetnék a kötelező egyenruhát?

Figyelt kérdés
Teszem azt, a lányoknak sötétkék vagy fekete szoknya, világos (nem pont fehér) ing, zárt cipő. Fiúknak (hosszú) nadrág zárt cipő világos ing és felső mindkét nemnél.

2022. nov. 1. 16:58
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Nem tudom
37 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert nagy költség lenne a családoknak.
2022. nov. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Engem általában a kötelező formaságok taszítanak, mert ezek többnyire valami lényegi dolog hiányát (pl. jelen esetben az oktatás csökkent színvonalát) próbálják elfedni. Annak idején volt részem - ha nem is egyenruhát- diáksapkát hordani, igencsak rühelltem, aztán szerencsére (1-2 év után) az iskola vezetőség is belátta a haszontalanságát.
2022. nov. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
Igen, lányoknak szoknya vagy nadrág legyen választható.
2022. nov. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem mert mi a szarnak?
2022. nov. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%
Igen. Úgy talán egy picivel kevésbé feszélyeznék a jövedelmi különbségek a szegényebb gyerekeket.
2022. nov. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 NTBS ***** válasza:
45%
Igen. Tanárként dolgozom. Az általános iskolában nem kellene lányokra rászólni a túlzottan felnőtt ruhák miatt.
2022. nov. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
51%

#5 egy hasonló kérdés alatt írta valaki, hogy a gyereke iskolájában egyenruhát kellet hordani, és a gyerekek így is megoldották az ítélkezést. Ugyebár Lizike anyukája meg tudta venni a Frozenes bugyit, de Jucikáé nem :D Amúgy ez a mostani gyerekeknél nagyjából kikopott, minket már kevésbé érdekel, hogy kinek van pénze Nike csukára, és kinek az olcsó noname cipőre. Ez azért is lehet, mert hiába van pénzem a Converse platformos cipőre, nem fogom megvenni, mert szerintem nagyon csúnya. Viszont ha a Tescos 1500 forintos tornacipő tetszik, akkor azt fogom megvenni :D


A kisgyerekeknél inkább van ilyen nem játszunk a Gabikával mert sötétebb a bőrszíne, de a kisgyerekek gonoszak, legalábbis a legtöbb. Ebben sokak nem értenek velem egyet, de sokszor segítek gyerektáborokban, és látom amit látok.



Kérdező, én se értek egyet az egyenruhával. Vagy a családoknak kéne finanszírozni, amit ugye nem mindenki tehet meg, vagy az állam adná, de az oktatási rendszer így is el van cseszve, erre se lenne pénz. Valószínűleg valami műszálas feszülős szar lenne, amiben egyből mindenki megizzad. Én a tesipólót is csak pulcsival vagyok hajlandó felvenni, mert kisebb koromban túlsúlyos voltam és magasabb is az átlagnál, nem volt az én méretemben tesipóló, a gyerek XL-esben meg úgy néztem ki, mint valami kötözött sonka. Csak egy ember bántott miatta, de az annyira megmaradt, hogy minden tesi órán azt érzem engem néznek és kritizálnak, pedig tudom, hogy senki nem foglalkozik velem, és már évekkel ezelőtt elballagtam abból a suliból.

2022. nov. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Azért is írtam, hogy csak elméleti kérdés
2022. nov. 1. 18:29
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Tudom, hogy van ez a klisés mondás, hogy elfedné a jövedelmi különbségeket, de attól, mert valaki nem márkás feliratú felsőben van, attól még nézhet ki normálisan. Ez a dolog egyébként is átvándorolt arra, hogy ki hol mennyit nyaral, kinek milyen a telefonja. Iskolai öltözködési szabályok ettől még lehetnének. Amúgy az, hogy egy gyerek túl felnőttesen néz ki, az elsősorban a szülei hibája. Emlékszem, amikor a fiúk trógeresen szerettek öltözködni egy időben, ami azt jelentette, hogy a nadrágjuk majdhogynem leesett róluk. Anyukám mindig mondta mellettem, hogy "milyen ízléstelen ez az ülepgatya! még jó, hogy felvette!" :D , de mindig kilátszott az alsógatyájuk meg a szőrös testük. Lányoknál persze ugyanez előfordul. Az öltözködési szabályt azért is érezném jónak, mert legalább valamiféle öltözködési kultúrát tanulnának ezzel, hogy nem veszünk fel csak úgy akármit hivatalosabb helyekre. öröm látni, amikor egyetemi záróvizsgára bejönnek tornacipőben meg farmerben emberek. Állásinterjún ez így nagyon nem lesz jó. Viszont az egyenruha azért rossz, mert abból kellene rögtön több darab, plusz évszakokra megfelelő, azokból is több darab, mert azért nem tud az ember minden nap felsőt mosni, erre nálunk nincs pénz, de szerencsére akarat sem.
2022. nov. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%

Igazából nem tudom. Van előnye és hátránya is. Éppoen ez a téma volt az egyik téma a nyelvvizsgámon pár hete.

Egyrészről jó ötlet egységesíteni az ötlözködést. Igen, elfedi a jövedelmi különbségeket. Megoldódnának az öltözködési szabályok áthágásnak problémái. Ugyanakkor, egy jó egyenruha drága. Tehát a jövedelmi különbségek ugyanúgy megjelennének csak más formában. Aki nem engedhetné meg magának az újat, az venné használtan, de azon meg ugye látszik már az idő vasfoga. Szóval ebből a szempontból meg ugyanott vagyunk, mint egyenruha nélkül.

2022. nov. 2. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!