Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi, állami ösztöndíjas...

Egyetemi, állami ösztöndíjas képzéssel kapcsolatban kérdeznék, részletesebben lent? Valaki könnyítsen a lelkemen.

Figyelt kérdés
Szóval elkezdtem még valamikor egy 3 éves alapszakot egy egyetemen, kissé sikerült is elhúznom, ugyanis már a 9. félévben járok, és még csak most fogok abszolválni. Ebből a kilenc félévből 1 félévem passzív volt. Na most én úgy tudom, hogy a képzést a képzési idő másfélszeresén belül kell elvégezni ahhoz, hogy ne kelljen hőn szeretett államunk zsebébe visszacsorgatni a belénk fektetett pénzét. Most én ott bizonytalanodtam el kissé, hogy bár most abszolválok, de a szakdolgozat leadását és az államvizsgát a következő félévben tervezem csak. Ha jól számoltam, (és ha figyelembe veszem, hogy volt egy passzív félévem), nekem 10 félév alatt kell oklevelet szereznem. Most járok a kilencedikben, a kövi félévben fogok a tizedikben, tehát elvileg időben vagyok, viszont! Az nem fog gondot okozni, hogy én a kilencedik félévben már abszolválok, és hogy a tizedik félévet passzívan töltöm, amiben majd államvizsgázok? Vagyis azt hiszem, nem is passzív leszek akkor, mert megszűnik majd a jogviszonyom, nem? Tehát ilyen szempontból nem gond, hogy nem esik egybe az abszolválás és az államvizsga letudása? Meg mi van akkor, ha majd megbukok államvizsgán? Akkor kicsúsztam az időből, és lehet fizetni vissza a finanszírozott félévek összegének a felét? Vagy az egészet kell?

2022. nov. 2. 19:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Le is dolgozhatod
2022. nov. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
#1 Ezt kifejtenéd?
2022. nov. 2. 20:41
 3/8 anonim ***** válasza:

Amennyiben letelik a 9 aktív félév és nincs kezedben a diploma, akkor nem teljesítetted a diploma szerzési kötelezettséget. Ebben az esetben 2 éven belül el kell kezdened ledolgozni a 9 félévet itthon.

A 9. félévet pedig már csak költségtérítésesként tanulhatod.

2022. nov. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De nekem eddig 8 aktív félévem volt, hiába vagyok most a kilencedikben, mert korábban az egyik félévben passzív voltam, az pedig nem számít bele. A kövi félévben lenne meg a 9. aktív félév, viszont akkor már nem leszek aktív, mert abszolválok addigra, de a diploma se lesz a kezemben, mert majd csak a következő félévben tudom megcsinálni az államvizsgát, ami voltaképp a 10. félévem lesz, és a 9. aktív félévem (lenne), ha nem abszolválnék, de mivel abszolválok, így nem tudom, mi van ilyen helyzetben.
2022. nov. 2. 21:30
 5/8 anonim ***** válasza:
Szakdolgozat leadása nélkül nálunk nem lehetett abszolválni, mert kredit volt hozzárendelve. Biztos, hogy abszolválhatsz?
2022. nov. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az oklevélszerzési határidőt úgy számolják ki, hogy a tanulmányok kezdő időpontjához számítanak 9 naptári félévet. Ha volt passzív félév, annak idejével kitolódik a fix dátum. Mindegy, hogy abban a pillanatban/fi időpontban nincs jogviszonyod, a lényeg, hogy van-e kiállított oklevél vagy nincs.
2022. nov. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#5 Igen, nincs a szakdolgozathoz kötve.
2022. nov. 3. 21:28
 8/8 A kérdező kommentje:
#6 Köszönöm, így már tisztább, akkor ezek szerint nem fogok kicsúszni még belőle kövi félévben.
2022. nov. 3. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!