Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valaki tud nekem közepes...

Valaki tud nekem közepes gimnáziumokat ajánlani? (Bp.)

Figyelt kérdés

A húgom jövőre felvételizik és hiába keresünk nem túl erős, de nem gyenge sulikat, nem igazán találunk. Olyan 3-as/4-es átlaga van, de nem tud leülni tanulni, szval valami egyszerűbb gimi kéne neki.


Valamint az is érdekelne, hogy tudtok-e olyan gimnáziumokat, - de jobban örülnék szakgimnáziumoknak -, amik valamilyen úton-módon kapcsolódnak a zenéhez és a médiához?


Elore is koszi a segitseget! <3



2022. nov. 4. 11:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Budapesti kodaly ha erdekli a drama vagy az enek. Az lehet menne neki.
2022. nov. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha nem tud és nem akar leülni tanulni, akkor nem sima gimibe küldeném, hanem valamilyen szakmát is oktató iskolába. A zenéhez-médiához kapcsolódó gimit csak akkor lenne érdemes keresni, ha egyébként ezekben tehetséges, és potenciálisan akár elhelyezkedhetne ilyen irányban. Én is például jól tudtam rajzolni, de reálisan láttuk, hogy messze vagyok a tehetségesnek nevezhető emberek szintjétől. Én a helyetekben szakmáknak néznék utána, és őt kérdezgetném, hogy lista alapján mi érdekli. El lehetne menni nyílt napokra, videót keresni az egyes szakmákról (de pl. nyilván tudja, hogy mit csinál egy fodrász, kozmetikus, stb....). Ha sehogy sem megy, a közeletekben lévő sulikat nézném meg. Illetve, vannak iskolai rangsorok, jó, hogy azok elég lutrik, de ha a linken összesített rangsor szerint egy gimi nincs benne az első 80-ban, akkor feltehetőleg teljesíthető iskola.

[link]

(Ezt a top 80-at aszerint találtam ki, hogy például a Németh Lászlóról tudom, hogy erős, és az a 68.)

Azt is érdemes számolgatni, hogy mi a várható felvételi pontja, és korábbi években mely iskoláknál mennyi volt a ponthatár, csak mert mondok valamit, ha kb. 50 pontja lesz reálisan, akkor ekörüli szinten kellene iskolát nézni. Biztos van a neten erre is táblázat valahol.

2022. nov. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ponthatárok 8.-as felvételizőknek: [link]

Itt rá tudsz keresni az emelt média vagy ének-zene tagozatokra is.

2022. nov. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Média tagozatot indító közepes gimik Budapesten: Széchenyi, Kispesti Deák, Forrai

Előbb felsoroltaknál gyengébb gimik: Budai Gimnázium, Bródy

A Széchenyiben indul ének tagozat is. A 18. kerületi Vörösmarty gimiben pedig angol-ének tagozat.

Zenei szakgimnázium: Weiner Leó, Szent István Király

Kodályból pedig 2 van:

Kodály Zoltán Magyar Kórusiskola Katolikus Gimnázium (I. ker.)

és

Kodály Zoltán Ének-zenei Ált. Isk., Gimnázium (II. ker.)

2022. nov. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, hatalmas segítség! <3
2022. nov. 13. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!