Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem megy semmi sem és nem...

Nem megy semmi sem és nem tudom mit csináljak?

Figyelt kérdés

egy közepes gimibe járok , most vagyok 11. osztályos. eddig jó tanuló voltam, de év eleje óta nem megy semmi.tanulok én sokat, de egész délután tanulhatok és így se megy semmi. egyszerűen nem értek semmit. és koncertrálni se tudok. azt se tudom hogy mit kezdjek gimi után. a szüleim szerint azért van mert lusta lettem. ez nem igaz.mindig mindenki mondja hogy milyen okos vagyok, megy Hogy milyen büszkék voltak rám. én ettől csak rosszabbul érzem magam és úgy érzem hogy cserben hagytam a szüleimet. szerintem az elmúlt pár évet elpazaroltam és inkább Szakmát kellet volna tanulnom de mindenki erősödött, hogy nekem gimibe kell mennem és utána Egyetemre . nekem ehhez nincs energiám. nem tudom magam egyetemen elképzelni. én igazából soha nem is akartam továbbtanulni. elegem van mindenből. barátaim sincsenek , pedig szerintem normális vagyok.egszerűen nem akar senki a társaságomban lenni.ha az egész tanulás, iskola dologra gondolok rosszul vagyok. tudom, hogy tanulás nélkül hova fogok jutni. de így sincs motivációm semmire.

mit csináljak?



(bocsánat a helyesírás miatt, nagyon fáradt vagyok)

köszönöm , ha végig olvastad és válaszoltál! :⁠-⁠D


2022. nov. 6. 19:05
 1/6 anonim ***** válasza:
32%
Vitamin hiányban szenvedsz, tipikus tüneteket produkálsz
2022. nov. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológushoz vagy pszichiáterhez kellene fordulnod, mert ez minden bizonnyal egy depresszió, amelyet idejében kezelni kell, különben azt kockáztatod, hogy még mélyebbre süllyedsz.
2022. nov. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
84%

Szia! Az a helyzet, hogy ugyan így voltam mint te kb. 5 évvel ezelőtt.

Jeles tanuló voltam, aztán egyszer csak valami bekattant.

Én otthagytam az erős gimit. Tanultam egy szakmát, életem legrosszabb döntése volt.

Végül amint rájöttem mit tettem, estin fejeztem be, viszont ameddig szüneteltettem a tanulmányaim mindenki elkönyvelt tanulatlannak.


Sosem fogom valószínűleg magam ezen túltenni, hiába tettem azóta két nyelvvizsgát, fejeztem be szép eredménnyel a középiskolát…


Nem éri meg, már csak ez az év van hátra, a 12. már rövid, gyorsan elrepül.

Megbánnád, ha eldobnád ennyi év munkáját.

2022. nov. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

nem akarom, hogy a sok munka kárba vessen.Az a baj , hogy mivel mindenből rontok, úgyse vennének fel egyetemre ha akarnám akkor se. nem is tudom hogy tovább akarok tanulni vagy nem.

ha nem akkor meg egy érettségivel és egy nyelvvizsgával sokra nem megyek.


biztos nem vagyok depis, hiszen az életem elég jó. nincs semmi okom, hogy az legyek

2022. nov. 8. 19:11
 5/6 anonim ***** válasza:

#4: Ha csupa kettessel végzed el a középiskolát, az arra mindig is jó lesz, hogy egész hátralévő életedben bármikor jogod legyen emelt érettségit tenni bármiből. Márpedig két jó emelt érettségivel bármilyen egyetemi szakra bekerülhetsz, s ezekre célzottan fel lehet készülni. Ráadásul egy csomó szakképzésre az érettségi előkövetelmény, ezekre is tudsz jelentkezni egy kettes bizonyítvánnyal is.


Ha viszont nem végzed el a középiskolát, akkor érettségi nélkül bizony nagyon beszűkülnek a lehetőségeid. Szinte biztos, hogy bánni fogod, hogy otthagytad.


Mindenesetre én akkor is pszichológust javasolnék, ha nem érzed magad depressziósnak. Segíthet ebből a mélypontból kikecmeregni.

2022. nov. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez eléggé depresszió. Mondd meg a szüleidnek is, de ennyi idősen az iskolapszichológushoz magadtól is elmehetsz. Elképzelhető, hogy csak kiégtél, és valamilyen friss élményre van szükséged. Próbálj elmenni valami olyan programra, amit még nem próbáltál, de érdekelne! Lehet segítene. Depressziós lehet bármikor egy ember, ha nincs is rá különösebb oka. Téged az iskola, tanulás, beléd vetett bizalom meg egyértelmúen leterhelt. Nekem is volt ilyen időszakom, ugyanezek miatt, csak nekem az egyetem vége előtt. Mostanra jöttem ki belőle, és remélem befejezem az utolsó vizsgámat. Szurkolok neked is!
2022. nov. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!