Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit csináljak ha kedden itt a...

Mit csináljak ha kedden itt a szóbeli a nyakamon és minden egyes nap tanulom a köcsög tételeket de egyik tétel sem marad meg? Ismerem magamat tudom hogy a kidolgozásnál sem fog eszembe jutni semmi

Figyelt kérdés

2019. jún. 12. 21:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha így állsz hozza, nyilván nem 😃


De amúgy nyugi, a legtöbb ember azt érzi, hogy tanul-tanul, de arra már nem emlékszik, amit 1 hete tanult, aztán ott helyben meg olyanokat is tudni fog, amit nem is gondolt volna 😃

2019. jún. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Már az előbb sírva faradtam fogalmam nincs mit csinaljak
2019. jún. 12. 21:15
 3/10 anonim ***** válasza:

Először is nyugodj meg 🙂


És ha gondolod írj privit, aztán beszélgethetünk, én is most erettsegizem 🙂

2019. jún. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ne izgulj elő fog jönni. Elvileg a többségét tanultad általánosban és középsuliban újra, valami csak megy.
2019. jún. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
4 évig puskázott az egész osztály + én is úgyhogy ez is elég ok arra ami miatt ki vagyok borulva pedig amiota le ment az irasbeli minden nap 4-5 tetelt tanulok és 120 tetelem van mar ott tartok h fel akasztom magam minden nap a 4 fal kozott vagyok mar anya könyörög h legalább a haz ele menjek ki de oda sem megyek úgy felek
2019. jún. 12. 21:37
 6/10 anonim ***** válasza:

Gondolom nem az ötös a cél. Kettest összeszedni pedig nagyon könnyű. De jobb jegyeket is. Alapból a forrás amit kapsz tartalmaz annyi infót, hogy egy kis dumával megvan a kettes. Még ha picit tudsz hozzátenni vagy a tanár kérdésére válaszolni akkor már sinen vagy.

Legeslegrosszabb esetben mész újra őszel. Nem egy nagy tragédia.

2019. jún. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem találj ki további jelzőket a tételekre, amikkel bizonygathatod magadnak, hogy ők tehetnek a problémáidról. A köcsög még csak a bemelegítés, ereszd el a fantáziádat!

Biztos a tételek tehetnek arról is, hogy négy évig nem tanultál semmit, csak puskáztál. Ahhoz képest, amit ezalatt ellógtál a tanulásból, igen csekély árat fizetsz most pár napi idegeskedéssel. Ki mint vet, úgy arat.

Komolyra fordítva: szerintem legyél túl a vizsgán, és gondold át az életedet, hogy mit miért csinálsz. Hátha sikerül megtalálni benne a tanulságot.

2019. jún. 13. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Elég lehetetlen tanácsot fogok adni, de nekem működött. Felnőttképzésen vagyok, netto 2 hónap alatt készültem fel, munka mellett, és 70% körüli lett kb mindenem, amire tanultam, és nem tudtam eleve.


Kapcsold át az agyad. Nem azon kell pörögni, hogy nem tudod, hanem azon, hogy érdekel. Nem lényeg, ha épp nem tudod felmondani, nézz utána, olvass utána. Töriből mindenkinek van olyan témája, ami jobban megfogja, akkor annak kutass utána, és haladj az időben neked szimpatikus irányba... aztán persze az ellenkezőbe is, hogy lefedd a korszakokat. Irodalomból csak gondolj arra, milyen botrányhősökről is tanulsz valójában... Az egyik szifiliszes, a másik anarchista, a harmadik vonat alatt purcan meg... Elég izgalmas életek, ha így nézzük, nem? Ha úgy veszed, hogy csak valami ömlengő idióta, nem fog megragadni, de ha valami eszement kreténséghez kötöd, biztos lesz foganatja. Adynak hat ujja volt bakker, és ettől atyaúristennek hitte magát!


A nyelvtan szarabb, az száraz... Én vettem egy nagy csomag szép színes filctollat és telerajzoltam a jegyzeteimet. Gyűjts ki csak 10-20 szót mindenhonnan, rajzold mellé a jelentését, és sorszámozz! A többit hidd el, ezek alapján össze tudod rakni!


Ügyes leszel! Érdeklődj most egy pár napig, vagy legalábbis játszd meg, akkor menni fog!

2019. jún. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó válaszoló ma épp így csinaltam és jobban megy !! :)
2019. jún. 13. 20:41
 10/10 anonim ***** válasza:
27%
Nekem is ez van, csak emelt matek szóbelire tanultam, többire rá sem néztem, most meg van 5 napom megtanulni 80 tételt. Nem vagy egyedül, szerintem minden gimnazista így van ezzel. Ja, és gimiben csak a gyökerek nem csalnak. Kinek van ennyi esze a mai világban, hogy felesleges adathalmazokat megtanuljon történelemre , magyarra, nyelvtanra, amikor interneten beütöd és ott az egész,bölcsészek xd
2019. jún. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!