Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz a turizmus...

Mennyire nehéz a turizmus vendéglátás szak?

Figyelt kérdés
Lelkileg megterhelő? (Olyanok írjanak akik erre a szakra járnak)

2022. nov. 8. 19:48
1 2
 1/11 anonim válasza:
64%
A leghülyébbeknek való.
2022. nov. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
#1 azért nem a hülyék járnak egyetemre és ha valakit ez érdekel nem az atomfizika akkor már egy ostoba ember? Ne légy nevetséges
2022. nov. 8. 19:57
 3/11 anonim válasza:
70%
Egy büfészak. A gazdag hülyéknek. Apuci fizeti a sulis éveket, és a kisfiuk/kislányuk. "diplomás" lesz. Lehet dicsekedni. De semmi valós tudás nincs.
2022. nov. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
#3 arra gondoltam mennyire nehéz a tananyag kb. mennyi idő felkészülni egy vizsgára stb. valószínű ti nem erre a szakra jártok azért szidjátok de írtam hogy olyan írjon aki oda jár
2022. nov. 8. 20:08
 5/11 anonim ***** válasza:
47%
Lassan 20 éve végeztem idegenforgalom szakon. A matekba és a statisztikába majdnem belehaltam. A szakmai tárgyak azok nem voltak vészesek.
2022. nov. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
79%
Olvasd el Rachel vizsgamunkáját. Arra ötöst kapott.
2022. nov. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
41%
Nulla az egész.
2022. nov. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Lelkileg megterhelőnek biztosan nem az, ahhoz túl sok ember jelentkezik rá és túl kevés hagyja ott. Biztos vannak nehezebb tárgyak, de általában nem szoktak onnan kibukni emberek. Én nem jártam oda, de nem ajánlom. Összes volt osztálytársam, aki Budapesten elvégezte, már mind teljesen más szakmákban dolgoznak. Azért azt vedd alapul, hogy a covid, majd rá a háborús gazdasági válság eléggé visszavetette (és még nincs vége) Európában a turisztikát, hiszen a legtöbb ember a tartalékaihoz nyúlt már hozzá, már akinek volt, és rövidtávon nem is fognak az emberek kimászni belőle.
2022. nov. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
57%
Gazdasági képzésekben jártas vagyok, és kijelenthetjük, hogy az összes gazdasági szak közül a turizmus és vendéglátás, a humánerőforrás és a kereskedelem és marketing a legkönnyebben elvégezhetőek talán az összes közül. Eleve olyanok mennek oda, akiknek nem erőssége a matek, azzal sokan sokat szenvednek, azt leszámítva a szakmai és a töltelék tárgyak sem különösebben nehezek. Ebből magától következik, hogy a diploma sem túl erős amit ad, érdemes célirányosan olyan szektorba menni vele aztán dolgozni.
2022. nov. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Itt alapvető tévhitek vannak a turizmus szakkal.


Amit én látok - miután elvégeztem 7 éve ezt a szakot - hogy sokan akik alapképzésben csínálták ezt továbbtanultak, más irányba (pénzügy, marketing, logisztika) mentek el vele.


Egyszerűen a turizmus túlmisztifikált, azt hiszi mindenki aki kezdi ott a szakot hogy hotelben majd az izgalmas külföldi vendégekkel vihoghat, meg minden. De a turizmus nagyon nem erről szól.


Ahhoz képest mennyire sok elvárás van ott, nem fizet jól. 2 nyelvvizsgával illetve akik angol nyelven végzik el a szakot, azok garantáltan máshova mennek.


Senki nem akar 12-16 órákat húgyér,sz.rér nulla magánnélettel itthon dolgozni diplomával, amit a turizmus elvár, főleg hogy gyárban jobban fizetnek.

2022. nov. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!