Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hatvani Bajza József gimnázium...

Hatvani Bajza József gimnáziumba felvesznek matek-infó szakra így? Többi lent.

Figyelt kérdés
Hetedik végén 3db 4esem volt (töri,ének,nyelvtan). Félévkor szerintem kitűnő leszek.A gyakorlás felvételire elég rosszul megy. Félek, hogy nem vesznek fel.

2022. nov. 8. 22:00
 1/3 anonim ***** válasza:
A felvételi megírása előtt úgysem tudja senki megmondani neked, mennyi az esélyed. A kérdésedre tehát bármilyen válasz alaptalan. Ez egy viszonylag erős gimnázium, messze nem minden jelentkező jut be.
2022. nov. 9. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly 148/200 volt a felvételi ponthatár informatikára. Matek-fizikára 149/200.

[link]

2022. nov. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szia, nem tudom, hogy mennyire aktuális még, de azért még leírnám a gondolataim, hogy mások is lássák, ha esetleg érdekeltek.

Tehát most végzős vagyok a Bajzában, és már túlestem az írásbeli érettségiken is (matek-infó tagozat és faktos voltam, D osztály, 19/F).

Ha végül ide vettek fel, vagy csak ez a tagozat van első/második helyen, elég nehezen tudom ajánlani. Az iskola alapjáraton nem rossz, a közösség megkérdőjelezhető néha (osztálytól függ), a ennek a tagozatnak a tanárai eszméletlenül szörnyűek. Mivel jövőre a D osztály már nem lesz, így a C-be kerülsz majd, így jövőre vonatkozó válaszokat nem tudok adni.

Tehát visszatérve a tanárokra (gondolom ez főként az, ami érdekel téged), egy pár (de tényleg csak max 2-3) tanár jól tanít, a többi azt se tudja hol a helye, mivel diplomája sincs (tanárhiány). Ez nem is lenne nagy probléma, de ez főként az infó (már digitális kultúra) tárgyat nagyon is érinti. Mivel 3 informatika tanár van jelenleg, eddig 2-höz volt szerencsém (fakt + szakkör), és egyik se tudja mit csinál, csak próbálnak a megoldó alapján mindig valamit összekatyvasztani. Az maradék 1 tanár állítólag jó, diplomás, és elvileg jól is tanít (de hát 1 a 3-hoz az esélyed, hogy megkapd). Most kicsit kifejteném arról a 2-ről a véleményem kicsit. Tehát a programozáshoz (Python) nem értenek (ami az emelt érettségi 40%-át kiteszi + már középen is kötelező), tehát az felejtős, az Office-t is alig, csak megoldó alapján tudják megoldani az emeltet (néha).

Kicsit más tanárókról is:

A matek tanárok közül 1 van, aki jól tanít, a többi borzasztó (van pedó tanár is, fekete humorral, előre szólok

A 4 évben 5 fizika tanárom volt (pedig csak 11-ig van fizika), és javarészt össze-vissza mondták az anyagot, ahogy nekik tetszett.

Tesi tanárból is van pár (a pedó most felkapott (2.)), de nagyrészük elment. A pedó tanáron kíül nagyon nem csinál egyik se semmit.

Magyar tanárok nem rosszak, bár én a legrosszabbat fogtam ki, aki ott is hagyott minket az érettségi előtt 1 hónappal, így a szóbeli tételünk fele meg is változott.

Biosz/Kémia: Ha nem vagy faktos, akkor csak unalomtárgy

Ének: Menekülj

Angol: korrektek, kifejezett értelmes, segítőkész tanárok

Töri: -II-

Nagyjából ez a lényeg. Ha van választásod, akkor személy szerint nem ajánlom. Mint iskola, szomorú, hogy ez elvileg Heves megye legjobb iskolája. Ha teheted, inkább válassz másik tagozatot.

Ha esetleg bármi kérdésed lenne még, kérdedzz nyugodtan.

2023. jún. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!