Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szövegben hogy kell lehivatkoz...

Szövegben hogy kell lehivatkozni egy linket?

Figyelt kérdés
Készülő szakdolgozatomhoz kérnék segítséget. Szerintem furcsán néz ki, hogyha lábjegyzetbe rakom, pláne hogy több helyen is előfordul a szövegben. Az irodalomjegyzékben ott van természetesen, de a szövegben is kéne rá hivatkozni. Egy hosszú link érdekesen néz ki ott, de akkor mégis hogy kéne?

2022. nov. 11. 07:35
 1/6 anonim ***** válasza:
44%
Minden esetben lábjegyzetben szoktak hivatkozni, csak ugyanazt a hivatkozási számot több helyen is feltünteted, ahol szükséges.
2022. nov. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De ha szinte egymás után vannak olyan részek, ahova kellene a linket lehivatkozni az furcsán néz ki szerinem, hogyha a lábjegyzetben csak ezek egymás alatt vannak 3-4x.
2022. nov. 11. 08:49
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

Lábjegyzet, vagy végjegyzet.

Tehát alul, láblécben, vagy az anyag végén, amolyan bibliográfiaszerűen.


Ha nagyon sok van, akkor én a végére tenném, mert az hülyén néz ki, ha a láblécben van egy rakás szöveg, az oldalon meg semmi. Amúgy meg tökmindegy, csak le legyen hivatkozva rendesen minden, mert ha nem teszed, akkor az szinte biztosan ki fog derülni, és hát a szellemi tulajdon ellopása, a plágium az bizony bűncselekmény.

2022. nov. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

EZt a konzulensednek kellene elmondania.

Amúgy, ha ugyanott hivatkozol egymás után, akkor úgy szokás könyvekben is, ha megfigyeled, hogy "U.o.", azaz "ugyanott". Például, U.o. 12. oldal. Linknél nehezebb ilyen pontosan hivatkozni, mert nincs oldalszám, de könyvnél is gyakran elvárják viszont a bekezdésszámot, amit linknél tudsz használni, pl. U.o. 4. bekezdés. Neadjisten sorszámozást is elvárhatnak, de szerencsére nálam ennyire pontosan nem kellett. Viszont pont ezért kellene a konzulenseddel beszélni.

2022. nov. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt elfelejtettem, hogy az U.o. megoldást csak akkor használd, ha tényleg egymás után folyamatosan jön a lábjegyzetben.

Másik: ha egy link túl hosszú (nekem volt olyan, hogy vagy 5-6 sorban volt képes kiírni), akkor hiperlinkké alakíthatod, vannak erre oldalak, keress rá. Az számomra is csúnya volt, hogy fél oldalt foglaljon el egy darab hivatkozás.

Még egy utolsó: mindenképpen tanácskozz a konzulenseddel, hogy lábjegyzetet vagy végjegyzetet vár-e el. Őszintén megmondva, szerintem a lábjegyzet nyomonkövethetőbb, életemben nem adtam be semmit végjegyzettel. Viszont egy dokumentumban egyfajta hivatkozási módszert válassz. Nálam sosem szabtak meg semmit ezen a téren, de volt olyan ismerősöm, akinek a leadás előtt pár nappal szólt a konzulens, hogy végjegyzetté alakítsa át az összes lábgjegyzetét. Szóval tényleg beszélj meg minden formai dolgot.

2022. nov. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A konzulensnek nincs sok értelme, amikor alig válaszolnak és lehetetlen őket utolérni, de pont az ilyen alaki, formai dolgokat neki kellene elmondania, meg neked kellene rákérdezni.
2022. nov. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!