Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE BTK-n ha megbukok egy...

ELTE BTK-n ha megbukok egy vizsga beugróján, akkor ez nem jelenti a kirúgást vagy az évismétlést?

Figyelt kérdés

Egy történelmi tárgyról van szó, ha ezt nem sikerül teljesítenem akkor azzal meg van oldva, hogy 3.félévben felveszem?

Kell valamit tenni/fizetni hogy ezt a tárgyat buktam?


2022. nov. 11. 10:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer újra megpróbálhatod a vizsgát. Ha az se sikerül, akkor buktad a tárgyat, de csak azt. Ami nem arra épül, azt a következő félévben felveheted és haladhatsz tovább, ami viszont épül rá azt nem veheted fel, ha sok ilyen van akkor kicsúszhatsz a képzési időből (ha államis vagy ez visszafizetési kötelezettséggel járhat, ha a képzési idő 50%-ánál többet csúszol, ha önköltséges akkor meg ki kell fizetni plusz féléveket). Azt a tárgyat újra fel kell majd venni és elvégezni. Lehet, hogy meghirdetik keresztfélévben, akár CV-ként, azaz órát nem tartanak, csak vizsgát, de lehet, hogy egy évet várni kell és csak utána tudod felvenni majd. Ha ez a helyzet és tudsz haladni a többivel és lesz elég kredited, akkor haladj tovább, ha viszont nem lenne elég kredited, mert alig tudsz enélkül haladni, megfontolandó egy félév halasztása.
2022. nov. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

1.

Én nem ELTE-s voltam. Nálatok nincs lehetőség az adott vizsga időszakban 3x-ra is megpróbálni a vizsgát kérvény és büntetés ellenében?

2022. nov. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is eltés vagyok, más szakon, de nálatok nincs évfolyamcsoport évfolyamképviselővel, aki minden kiposztol az elsősöknek? Már a kérdésed alapján is azt látom, hogy teljesen fogalmatlan vagy arról, hogy a vizsgaidőszak hogy működik, amiről egyébként a Tanulmányi Osztálynak is kell minden vizsgaidőszak előtt tájékoztatót küldeni, az összes információval és potenciális költségekkel együtt. Normál esetben minimum kétszer, szerencsével háromszor lehet megpróbálni egy vizsgát, hacsak nálatok nincs eltérő szabályozás. Harmadjára nálunk egy tízezer alatti díjat kellett utólag befizetni, a vizsga sikerességétől függetlenül. Második-harmadik tárgyfelvételnek is van díja, nálunk régen nem volt, de pár éve bevezették, ez is a karodtól függ. Bizonyos tárgyakból indítanak vizsgakurzust is, és nem kell megint őszig várni, de ez tanszéktől és tárgytól függ. Ilyen, hogy évismétlés, egyetemen nem létezik. Tárgyak vannak, amiket teljesíteni kell, hogy utána felvehess ráépülő új tárgyakat. Amit teljesítettél, legyen az vizsga, szeminárium, gyakorlat, nem kell újra megcsinálni. Nálunk a gyakorlatokat kell, ha a tárgy vizsgarésze nem sikerül, a szemináriumot nem. De ezek nincsenek kihatással más, független tárgyakra.
2022. nov. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#2 csak akkor lehet háromszor vizsgázni, ha a tárgy nem indul keresztfélévben. De annak kötelezően bizottsági vizsgának kell lennie, fizetős, és ha kétszer ellövöd akkor nincs harmadik tárgyfelvételi lehetőség, kiesel, tehát a második tárgyfelvétel harmadik vizsgája az utolsó lehetőség.
2022. nov. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!