Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kereskedelem-marketing szakra...

Kereskedelem-marketing szakra szeretnék menni jövőre, melyik egyetem a legjobb?

Figyelt kérdés
BGE, BME, ELTE?

2022. nov. 19. 17:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Az egyetem hírnevét tekintve ELTE-BME-BGE a sorrend. A szakmaiságot tekintve a BGE-nek van ebben a legnagyobb tapasztalata, mivel ez volt a kezdetektől fogva is az egyik fő profilja (a külkereskedelem és a pénzügy-számvitel mellett). Szóval összefoglalva bármelyikre mehetsz, mindegyikkel találsz munkát.


De! Ha jó vagy matekból, akkor átgondolnék egy komolyabb szakot alapozásnak, például egy alkalmazott közgazdaságtant, utána még mindig mehetsz marketing mesterszakra vagy elte survey statisztikára. Minél matekosabb az alapszakod, annál értékesebb és főleg annál értékállóbb az üzleti életben. Most már a marketing is az adatanalitikáról szól (külföldön), csak itthon egyelőre nehezen zárkóznak fel ehhez. Érdekes lehet számodra a gazdasági informatika is, az is egy erősebb félig üzleti, félig informatikai szak. Tökéletes egy marketing karrierhez. És ezt profi marketingesként és nagyvállalati stratégaként írom.

2022. nov. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Matek nagyon gyenge nekem… sajnos😢
2022. nov. 19. 21:36
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor fordított a sorrend, BGE-re jelentkezz, de átgondolnék egy METU-t (Metropolitant) is a helyedben.
2022. nov. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi❤️
2022. nov. 20. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!