Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan lógjam el úgy a faktos...

Hogyan lógjam el úgy a faktos óráimat, hogy ne írjanak be hiányzónak?

Figyelt kérdés

Ma lesz a 6. és a 7. órám fakultáció, és dolgozatírás lesz, viszont mivel sokáig nem voltam suliban (2 hét) ezért nem igazán tudtam készülni rá. De a tanárt ismerve úgyis meg akarja íratni velem.

Hogyan tudnám lelógni ezt az utolsó két órát úgy, hogy ne írjon be hiányzónak? Nem akarom, hogy anya megtudja, hogy nem voltam órán, de ettől a dogától nagyon parázok mert 200%-os és eléggé nehéz téma.



2022. nov. 21. 09:30
 1/10 anonim ***** válasza:
64%

Úgy, hogy bemész, bámulod az üres lapot, és oda mész a tanárhoz óra végén, hogy túl sokat hiányoztál, rengeteg pótolnivalód volt, ezért szeretnéd kérni, hogy egy általa kiválasztott időpontban megismételhesd a számonkérést, akár szóban, akár írásban.


Az igazolatlan hiányzás sokkal súlyosabb, mint egy karó. Nem csak rád nézve, hanem szüleidre nézve is.

2022. nov. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
Sehogy. Akkor csak annyi történik, hogy még több hiányzásod és pótolni valód lesz.
2022. nov. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1 írták már, hogy a tanár az nem engedné meg. Éppen azt akarom elérni, hogy úgy lóghassak el, hogy ne írjon be. Egy karó az anyámnak igenis sokkal súlyosabb, mert maximalista és nála az ötös él rosszabb jegy, tehát már a négyes is szörnyű.

2 mivel nem fogunk új anyagrészt venni, így csak a dogát kell bepótolni, de azt még tudom oldani.

2022. nov. 21. 09:56
 4/10 anonim ***** válasza:
35%

Akkor szenvedj..


Az emberek segíteni akarnak neked, te meg itt lefele pontozgatod a segítőket.

2022. nov. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 NTBS ***** válasza:
9%
Rossz a hozzáállásod. Miért nem tanultál? Nincs könyv vagy ismerős, aki odaadja az anyagot? Szemműtéted volt? Beszélj a tanárral. Ez az egy,a mit tehetsz. A többivel csak rontasz a helyzeten.
2022. nov. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
4 az nem segítség, ha azt mondom, hogy mindenképpen el kéne lógnom és azt mondjátok, hogy ne lógjam el, mert az nem megoldás.
2022. nov. 21. 10:31
 7/10 A kérdező kommentje:
5 tesóméknak babája született, ezért elmentünk hozzájuk Németországba és szinte csak velük foglalkoztunk, meg a nagyobb gyerekre vigyáztunk sokat, hogy a sógornőm tudjon pihenni is kicsit.
2022. nov. 21. 10:37
 8/10 anonim ***** válasza:
33%
Gondolom, nem kétheti anyagból írtok...
2022. nov. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%
Akkor a szüleid pontosan tudják, hogy mi miatt fogsz rosszul teljesíteni, és ha nem vagy léhűtő diák, akkor azt is el fogják hinni, hogy szorgalmasan kijavítod évvégére.
2022. nov. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

8 nem, hanem 3, szóval nagy részén nem voltam ott.

9 csak anyám van. És őt nem érdekli, csak a jegyek. Csak matekból és informatikából van egy két négyesem, szóval jó tanuló vagyok.

2022. nov. 21. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!