Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mire való a komplex vizsga PhD-n?

Mire való a komplex vizsga PhD-n?

Figyelt kérdés

Elolvastam a tájékoztatást az egyetem honlapján, de nem világos. Ez a vizsga akkor van, amikor túl leszek az 1. 2 éven, és mielőtt elkezdek kutatni? Kell publikációs lista, szóval a kutatás már az 1. 2 évben megkeződik? És kell ledni kutatási tervet is a komplex vizsgához. De azt le kell adnom a doktori jelentkezéshez magához. Akkor ott majd újat kell írnom?


Kérlek ne szedjetek szét, hogy hüly ekérdés, nem vagyok mgé PhD hallgató, csak szeretnék majd később az lenni.


2022. nov. 27. 19:03
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Hozzám??


Kérdezd meg a témavezetődet, vagy keress fel egy doktoranduszt és őt.

2022. nov. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"és mielőtt elkezdek kutatni?"


Első perctől kell kutatni, a komplex vizsga arról szól, hogy értékelik az előrehaladásodat és engednek tovább a disszertációs szakaszba vagy eltanácsolnak (ez utóbbi elég ritka azért). A vizsgán van egy előre kiadott tételsor amiből felelni kell, mint egy bármilyen másik vizsgán, és be kell mutatnod az addigi kutatási eredményeidet.


"És kell ledni kutatási tervet is a komplex vizsgához."


Ez szerintem az eredeti PhD kutatási terved, de nem vagyok benne biztos, még én se komplex vizsgáztam. (3. féléves vagyok most). Kérdezd meg a leendő témavezetődet vagy a kiszemelt doktori iskola ügyintézőjét.

2022. nov. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A komplex vizsga hasonló mint a záróvizsga az alapképzésen, csak itt félidőnél (is) van. Be kell mutatnod a saját kutatásod addig elvégzett részét (ez gyakorlatilag egy szakdolgozat védéshez hasonló, csak annál nagyobb volumenben), illetve van a szakodnak megfelelő tételsor, amiből vizsgáznod kell. Az hogy publikációból mi a követelmény nem egységes, a saját intézményed szabályzatában nézz után. Illetve (nálunk) a nyelvvizsga letételének is a komplex vizsga a határideje.
2022. nov. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Azt hittem, hogy előtte csak oktatás van, utána csak kutatás.
2022. nov. 28. 00:28
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
#1. "Hozzám??" - Kérdezi a TO-s néni köszönés helyett, minden egyes alkalommal.
2022. nov. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!