Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi jelentkezéshez kell...

Egyetemi jelentkezéshez kell ügyfélkapu?

Figyelt kérdés
A tesómnak szóltam, hogy majd segítsen jelentkezni, de azt mondta, hogy csináljak ügyfélkaput, mert kell a jelentkezéshez.

2022. dec. 5. 13:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt most nem tudom, hogy kötelező-e hozzá, de csinálj mindenképp, mert jelentősen megkönnyít egy csomó ügyintézést. Ezt is.
2022. dec. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem muszáj, csak sokkal egyszerűbb ha van. A beírt adatokat hitelesíteni kell, ami ügyfélkapuval egy kattintás és már össze is tudja vetni az adataiddal, ha nincs akkor ki kell nyomtatni a papírt, aláírni amivel igazolod hogy az adatok helyesek, majd el kell postázni az adatlapot. Ezek után szerintem belátod, hogy érdemes ügyfélkapuval csinálni, ráadásul ha felvettek, tudsz vele időpontot foglalni kormányablakba a NEK adatlaphoz, nem kell sorba állni, meg a jövőben a felnőtt életben is hasznos lehet még. Ha új fajta személyid van akkor be se kell menni regisztrálni, kaptál mellé egy kódkártyát amin van egy regisztrációs kód, azzal tudsz online regisztrálni.
2022. dec. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ma csináltam volna, csak az okmányirodában voltak előttem ilyen 20-an szóval inkább nem vártam.


Amúgy 1 éves a személyim, megpróbálom azt a kódot megkeresni.

2022. dec. 5. 14:07
 4/8 anonim ***** válasza:
95%

#3. "csak az okmányirodában voltak előttem ilyen 20-an szóval inkább nem vártam."


Mindenki a saját ügyének megfelelő sorszámot kap és más ablakhoz hívják őket, természetesen nem úgy működik, hogy neked ténylegesen 20 előtted érkezett embert ki kell várnod (hacsak nem egyetlen ügyintéző van a Kormányablakban, amit baromira kétlek). Voltam már úgy, hogy a full tele váróban leülni sem tudtam, mert nem volt hely, de gondoltam tart, amíg tart, kivárom. 10 percen belül hívtak, mert az ügyem olyan volt, mint rajtam kívül kb. senki másnak akkor.


Amúgy trust me, ha várnod kell akár egy órát, akkor is sokkal jobban megérte, mint a továbbiakban ügyfélkapu nélkül sz.opni. :D


A személyid viszont tényleg megér egy próbát.

2022. dec. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%
Így zajlik az ügyintézés világa. Kicsit még butácska vagy. A személyihez ennek semmi köze, de nyílván ahhoz, hogy legyen kellenek okmányok (személyi, lakcímkártya). Nézz utána, hogyan működik a felvételi eljárás, mire való az ügyfél kapu ezen belül. A jelentkezésedet kell vele hitelesíteni, enélkül sehova nem fognak felvenni, mert a jelentkezésed nem fogják elfogadni. Menj vissza az okmányirodába, várd ki a sorodat, vagy foglalj időpontot és csináltass. Ez nem opcionális dolog, hanem nagyon fontos. Hitelesíthetsz még papíron is, de azt postán kell feladni, és ezzel az a baj, hogy hosszú, időigényes, és nyilván mindennek egy központi határideje van. Ha utolsó pillanatban változtatsz, akkor a papíros rendszerrel lecsúszhatsz a határidőkről.
2022. dec. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Csütörtök reggel megcsináltatom
2022. dec. 5. 15:11
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként hamarosan kötelező is lesz az Ügyfélkapus megoldás, és megszűnik a postai lehetőség. Nem tudom, talán nem most még, hanem majd csak egy év múlva.

Mindenesetre egy csomó más ügyben is nagyon fontos az ügyfélkapu, bőven megéri kivárni a sorodat, mert különben többször ennyit kell majd várnod, mikor olyan ügyeket akarsz személyesen elintézni, amiket ügyfélkapun 5 perc. (Mondjuk így 2022-ben szerintem már önmagában az nevetséges, hogy ügyfélkaput külön csináltatni kell. Már évek óta központilag automatikusan meg kéne csinálni minden megszülető gyereknek/14. vagy 16. vagy 18. évét betöltőnek, és kész.)

2022. dec. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Na megvan 5 perc volt az egész
2022. dec. 8. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!