Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek a jogot tudom...

Szerintetek a jogot tudom ötvözni a tolmács/fordítósággal? Jelenleg az utóbbi szakon tanulok, viszont gondolkozom mellette belevágni a jogba. Valakinek valami tipp?

Figyelt kérdés

2022. dec. 11. 02:01
 1/6 anonim ***** válasza:
34%
Lehet, de akár az orvosit is. Mégis azt gondolom, hogy ha valaki tolmácsolásból és szakfordításból él, annak nem kell még egy ekkora horderejű dolgot mellé tenni, ha aztán amúgy is fordítana tovább. Nekem valahogy ez indokolatlannak tűnik. Ha már jogot végzel, akkor nyilván jogásznak jobb elmenni, mint fordítani, ahogy orvosnak is, mint orvosi szövegeket fordítani, ha már egyszer van valakinek egy orvosi diplomája. Kevés kivétellel ennek így nem sok értelme lenne.
2022. dec. 11. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
Nagyon jól teszed, hogy elkezdesz valami mást is. Pusztán fordító és tolmács mesterdiplomával ugyanis nagyon nehéz elhelyezkedni. Szinte csak eseti megbízásokat kaphatsz magánvállalkozóként, s ez nagyon bizonytalan és alacsony jövedelemezőségű munka.
2022. dec. 11. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Unokatestvérem SZTE-n joghallgató, ott van angol jogi szakfordító szakirányú képzés, amit a jogi diplomával lehet elvégezni, ha jól tudom. Nem tudom, hogy van-e még most is ez, érdemes lehet utánanézni. Viszont szerintem már az is előny, ha jogi és fordító/tolmács végzettséged is van, mivel sok fordítóiroda vállal jogi szakfordításokat.
2022. dec. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem semmi értelme. A jogból se nagyon lehet megélni manapság, nagyon sok energiát kéne belerakni, ami munka mellett nem szerencsés.
2022. dec. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem megéri ötvözni valamivel, akár joggal is. Igaz, én nem mesterképzést végeztem, hanem nyelvszakot és azzal párhuzamosan fordítói szakirányú továbbképzést, de nekem is az a tapasztalatom, hogy fordítóként igencsak lutri, hogy el tudsz-e helyezkedni, legalábbis alkalmazottként. Dolgozhatsz vállalkozóként is, de az meg kiszámíthatatlan. Én dolgoztam pár évig alkalmazottként, most viszont nem ebben dolgozom, és levelezőként tanulok mást.
2022. dec. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*levelezőn
2022. dec. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!