Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Sárospatakon miért van elképes...

Sárospatakon miért van elképesztően kevés hallgató nappali tagozatokon levelezőkön pedig (nappalikhoz képest) dögivel? Mit lehet tudni erről a THE egyetemről? Ennek ellenére miért vannak (levelezővel is) elég kevesen? Mennyire "sikeres-vizsga" barát?

Figyelt kérdés

2022. dec. 12. 18:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt - nem eg népszerű egyetem. Szerintem ha a távolságot kivesszük az érvek közül, senki nem jelölné elsőnek, mert semmiben nem kiemelkedő egyetem. Egyedül a szőlész-borász mérnöki az, amire azt mondom, hogy aki kiffejezetten ezt szeretné tanulni, az ide megy, mert nincs más opció az orszgban, tehát aki nem a környéken lakik, az nem igazán fog ide jelentkezni.


Másrészt, nincs olyan őrült messze Nyíregyháza, Debrecen, Miskolc vagy Eger, ahol sokkal több mindent lehet tanulni.

2022. dec. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

De kicsiny egyetemsége révén lehet jobban odafigyel(né?)nek a hallgatókra? Esetleg. <- Lehet ez után is inkább kérdőjelet kellett volna tennem... Jobban felkészítik a vizsgákra, hogy sikeresebben abszolválják mind. Lehet a kis létszám miatt ez is benne van?

Vagy nem valószínű, hogy jobban segítenék a diákok felkészülését és a vizsgáit sem néznék olyan szigorúan?

2022. dec. 12. 22:22
 3/5 anonim ***** válasza:
72%

Nem jártam oda, ezért nem tudom. Annyi viszont bizonyos, hogy ha gazdasági képzést szeretnél, akkor még mindig a Corvinusos diploma az, ami a legtöbbet ér a munkaerőpiacon, ha mérnök szeretnél lenni, akkor BME, jog és pszihológia ELTE. Máshol is lehet diplomát szerezni nyilván, és ha csak arra kell, hogy meglegyen a papír akkor, lehet hogy megéri pici egyetemre menni, de ha jó helyen szeretnél elhelyezkedni, és diplomázás után nem szeretnél 10 hónapig munkakereső lenni, akkor nem érdemes.


Nyilván az óvodapesdagógus, tanítőképző nem tartozik ide, mivel hiányszakma, de nincsenek is megfizetve.

2022. dec. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Humán, humán, és még egyszer humán. Sajnos én nem vagyok jó az ehhez a világhoz egyre égetőbben szükséges reál tantárgyakban.

Ha tudnád mely szakra szeretnék jelentkezni... Mosolyognál. :) Hidd el, még ennél is vannak durván (ha nem is épp nehéz, de) hosszú anyagok.

Túl vaskosak. Többi szerencsére úgyis csak gyakorlat. :)

2022. dec. 12. 22:39
 5/5 anonim ***** válasza:
89%
Szép a város csak roahdt dögünalmas, haldoklik szegény.
2022. dec. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!