Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Online egyetemi vizsgán csalás?

Online egyetemi vizsgán csalás?

Figyelt kérdés
Pl Redmenta feladatlapon, bárhogy szoktatok csalni?

2022. dec. 13. 18:01
A kérdező szavazást indított:
Naná, hülye aki nem
Soha
Néha
24 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem Magyarországon járok egyetemre, de nálunk is voltak online vizsgák. Nem próbáltam csalni, de aki akarna, annak is gyakorlatilag lehetetlen lenne, hacsak nem ül mellette egy prof. Olyan mennyiségű és nehézségű feladatot nyomorgattak bele az adott időbe, hogy esélytelen lett volna bármilyen puskázási kísérlet (épp ezért a vizsgák egy része "open book", vagyis megfigyelő/online vizsgacsősz nélküli volt, és pont ezeknél a tárgyaknál lettek a legrosszabb átlagok).
2022. dec. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Próbáltam már. Tantárgytól, tanártól függ, hogy milyenre lett összeállítva a vizsga.

Nálunk 1 kivételtől tekintve 3 évem alatt mind olyan volt, hogy időm sem lett volna ennyi mindent kikeresni, olyan sok és aprólékos kérdés volt, amik csak 1-2 szóban tértek például el.

Egyetlen egy módon látom értelmét, ha amúgyis mindent megtanulsz, tudod oldalszámra pontosan hol az infó és kb csak utó ellenőrzöd magad, de ezt is csak pár kérdésnél van időd megtenni.

Megpróbálni meglehet, ha nem fontos a tárgy, de a siker korántsem biztos.

2022. dec. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
Persze, én gyakorlatilag így tudtam ósztöndíjas lenni, és éltanuló benyomását kelteni. Amikor volt vizsga, külön monitorra kitettem az összes kapcsolódó anyagot. Puskázni több 100 oldalas anyagokból nem egyszerű, nem is árulnám el a titkom ;) Fontos megemlítenem hogy ez csak az elméleti/ magolós tárgyaknál működött, a g.mat, stat, stb tárgyaknál muszáj volt a gyakorlatot megérteni. Illetve nálunk a jegyekben nagyon nagy súlyt képeztek a különböző beadandó/ és projektmunkák (a beadandókat szintén elcsaltam, a projekteknél meg más dolgozott helyettem)
2022. dec. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan egyetemi vizsga/zh amin az online időszakba lehetett.


Volt amin ha végigolvasod a feladatot aztán 10 ms alatt kiválasztod a helyes megoldást és így sem érsz végig a teszten.


Volt amin kevés kérdés, közepesen sok idő, de 10 válaszlehetőség közül kellett kiválasztani a több jó megoldást, itt ha csaltál akkor megbuksz mert nem éred el a megfelelő pontszámot.

2022. dec. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyetemi online vizsgán/zh-n nem igazán csaltam, maximum 1 dolgot kinéztem a könyvből, de ha valaki nem tanul és mindet csak kipuskázni akarja, az szerintem ekkora anyagmennyiségnél már lehetetlen. Na meg sokszor a tanárok is úgy állítják össze a feladatokat, hogy erre ne legyen idő.

Viszont középiskolában volt egy kémia vizsga, ami online volt, annak köszönhettem a 4-esemet. Én tanultam, gyakoroltam, de nem volt erősségem a kémia, így ha nem puskáztam volna ki, akkor lehet nem lett volna meg a 2-es sem.

2022. dec. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is valamelyik tárgyból tudtam, valamelyikből nem. Néhány tanárt nem érdekelte a puskázás, simán adtak 60 percet 30 db meg 20 percet 10 db igaz-hamis, feleletválasztós kérdésre, ennyi idő alatt azért simán ki lehet nézni a dolgokat. Valamelyik tárgyból (szabadon választható) még időlimit sem volt beállítva. Viszont én azért igyekeztem minden tárgyból képben lenni, sokkal egyszerűbb úgy puskázni, hogy tudod, melyik anyagban és nagyjából hol keresd választ, mint vakon végignézni mindent. Valamelyikből viszont tényleg kevés időt adtak, egyik barátnőméknél a 16 kérdésre volt 30 perc, és ezek mind kifejtős, 1-2 mondatos válaszok voltak. Plusz nálunk is voltak gyakorlatiasabbak órák, ahol hiába nézted ki az elméletet, a feladat megoldásához már kellett gondolkodni.
2022. dec. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk szinte mindig olyan kevés időt adtak meg( ahány perc,annyi kérdés),hogy csak az tudott puskázni,aki azért tanult is...Nulla tanulással lehetetlen kibogarászni 1 perc alatt a válaszokat,főleg mikor több választ is igényelt egy kérdés.
2022. dec. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!