Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem lesz semmilyen következmén...

Nem lesz semmilyen következménye az online oktatások csalásoknak a BME-n?

Figyelt kérdés

Konkrétan van egy tantárgyam, ami alapvetően egy nehéz szortírozó tantárgy első évben, de mindenki végig csalta így majdnem mindenki (kb 90%) 4-5 lett belőle.


Csak érdekesnek tartom a jelenséget.


(Én is csaltam, de csak azért mert nyílván nem fogok heteket tanulni egy vizsgára, ha senki más sem tanul rá. Akkor nincs értéke a készülésemnek, csak futom a felesleges köröket)



2021. jún. 18. 00:51
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem nem lesz. Ha nincs konkrét bizonyítékuk a csalásra akkor nem tudnak megbüntetni
2021. jún. 18. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Max annyi, hogy legközelebb többen buknak
2021. jún. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

"Én is csaltam, de csak azért mert nyílván nem fogok heteket tanulni egy vizsgára, ha senki más sem tanul rá. Akkor nincs értéke a készülésemnek, csak futom a felesleges köröket"

Jó hozzáállás, majd mondd ezt, amikor állásinterjún épp belekérdeznek, hogy az adott kérdésre miért nem tudod a választ.


Az egyetemen nem azért tanulsz, hogy a többiekkel versenyezz, hogy ki kap jobb jegyet, hanem azért, hogy tudást szerezz. Elvégezeted az egyetemet úgy, hogy végigcsalod, csak ennek az lesz a következménye, hogy minden állásinterjún kiszórnak a szakmai kérdésekkel.


Magadnak tanulsz, nem az egyetemnek, nem a szaktársaidnak.

2021. jún. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
19%
Megállt az egész világ, sokan meghaltak terven felül, egzisztenciák mentek tönkre, kit érdekel, hogy egy valaki szeretné, ha rosszindulata érvényre juthatna? Örülj, hogy életben maradtál.
2021. jún. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz, nem érdekli őket sem. Ha majd a tudás hiánya miatt más tárgyat nem értetek meg, az a ti bajotok. Ha soha többet nincs is szükség a tananyagra (ami bár nem tudom melyik tárgyról van szó, statisztikailag valószínű), akkor meg tök mindegy.

Egyébként ha annyira érdekelné az oktatókat, összeraknának olyan vizsgát, amit nem (vagy max. másik személy felhasználásával) lehet elcsalni. Ez egyébként sokszor még jelenléti oktatásnál sem jellemző (értem ezalatt azt, ahol ugyanaz a kérdéssor ismétlődik évekig, meg ilyenek), és most sem sokan foglalkoztak vele nálunk. Volt olyan, ahol az oktató levédte! nem kereshetővé tette a pdf-et, vagy van ahol egyedi feladatokat találnak ki, ott azt mondom legalább egy lépést megtettek.

2021. jún. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
93%
Igazából az oktatóknak mindegy ha a diák csal és hülye marad. Ő leadta az anyagot, aki akarta meg tudta tanulni, aki meg nem az vessen magára.
2021. jún. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

3#, 5#

Konkrétan egy olyan tantárgyról van szó, ami nehéz, de a emberek 80%nak nem szükséges a későbbiekben. Nincsenek ráépülős tárgyak és nem köszön vissza későbbiekben.


Szóval ez a "magadnak tanulsz", "Úgyis vissza üt az életben, hogy nem tudod" stb... szövegek ebben a helyzetben nem állják meg a helyüket.

(Van egy specializáció, ahol szükséges és olyan munkakörök a jövőben ahol igen, de ez az emberek túlnyomó részét nem érinti a szakon, engem sem.)


4# Milyen rossz indulat? A kérdésem nem azt akarta kifejezeni, hogy "Remélem mindenki megszívja aki csalt", csak olyan szinten egyértelmű a csalás, hogy félek lesz valamilyen következménye. Pl.: Mindenkinek újra kell vizsgázni vagy valami hasonló. (Persze, tudom ez nem realisztikus csak egy példa)

2021. jún. 18. 12:33
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

#7

Én (#3) nem feltétlenül csak technológiai, szakmai részre értem.

Lehet, hogy olyan gondolkodást vagy átfogó ismeretet ad a tárgy, ami később jó lesz.


Ez főleg a BME-nél így van, ahol nem gyakran fordul elő, hogy nem ténylegesen a tananyag a fontos, amit magaddal viszel, hanem az a tudás, amit a tananyag elsajátítása során szereztél.

2021. jún. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!