Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Fogunk tanulni realista...

Fogunk tanulni realista regényeket?

Figyelt kérdés
Ha igen, mikor, és miket? Oroszokat gondolom, és rajtuk kívül?

2022. dec. 16. 21:26
 1/7 A kérdező kommentje:
Most jelenleg tizedikes vagyok
2022. dec. 16. 21:49
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Balzacot szokták tanítani.
2022. dec. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Tanártól függ, hogy mennyit és mit, de kell valamit tanulni. De ez téged nem akadályoz meg abban, hogy magadtól olvass. Bőven van mindenre youtube videó, elemzés is utána, ha mélyebben is szeretnéd értelmezni. A Goriot apót tanultam, Bovarynéról, Anna Karenináról és a Vörös és feketéről csak szóban mesélt nekünk a tanárnőnk. Ha mélyebben érdekel az irodalom, javasolom a magyar faktot jövőre.
2022. dec. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#3

Lehet az lesz. A kötelező érettségik közül messze a magyartól félek leginkább

2022. dec. 17. 10:06
 5/7 anonim ***** válasza:
A magyar érettségi első része szerintem egyáltalán nem nehéz, javarészt nyelvtani és szövegértelmezési készségfeladatok voltak úgy emlékszem. Az érettségik titka elsősorban a korábbi feladatsorok megtanulása, begyakorlása. A fogalmazás meg sajnos lutri és tanárfüggő, akármennyit gyakorlod. Csak az érettségi miatt nem érdemes faktra menni - ha nem akarsz emelten menni - mert emelten viszont sokkal, de sokkal durvább és másabb jellegű a feladatsor, gyakorolni meg azt célszerű, amilyen feladatot kaphatsz. Régen úgy emlékszem emelten volt kötelező verselemzés, míg középszinten nem volt kötelező, így aki nem volt penge verselemzésben, annak nem is kellett túlgyakorolnia, bár érdemes persze minden eshetőségre felkészülni. Nekem 94% lett a magyar első része, sajnos a második végtelenül lepontozásra került, így összességében lett 84% az érettségim, maximum pontos szóbelivel, amire amúgy dicséretet kaptam az érettségi elnöktől. A szóbelin amúgy a tételsort középszinten a tanár állítja össze, nyilván nem olyan anyagokból, amikről nem tanultatok, arra csak felkészülni kell meg kidolgozni a tételeket, leellenőriztetni, ennyi, a szóbeli a legkiszámíthatóbb része minden középszintű érettséginek.
2022. dec. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Gondolkozom az emelt érettségin
2022. dec. 17. 10:31
 7/7 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a tanártól, ő írta a tanmeneteteket.
2022. dec. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!