Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 45 évesen érdemes még elkezden...

45 évesen érdemes még elkezdeni az érettségit , azzal a szándékkal hogy a későbbiekben valamilyen diploma lenne a cél ?

Figyelt kérdés

2022. jan. 30. 20:13
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Igen , de a diploma már felejtős .
30 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Mindenképpen, de a továbbiakban attól függ, hogy mi lenne az a diploma. Orvosi szerintem nem, de pl, informatika igen.
2022. jan. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Tanulni bármikor érdemes.
2022. jan. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Sok idő és energia az érettségi + diploma. Ha a tudás miatt szeretnéd, akkor vágj bele. Ha a pénzkereset miatt, akkor valami szabadúszóként végezhető, okj-s, kétkezi szakma gyorsabb sikert ígér. A közelmúltban pl. szép pénzt fizettem egy redőnyösnek fél óra munkáért. :)
2022. jan. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

Mivel 70 eves korodig minimum dolgoznod kell, természetesen kötelező.

Még 50 évesen is!

2022. jan. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Az az igazság , hogy részben a megbecsülésért , a tudásért és részben pedig a jobb kereseti lehetőségért gondoltam a tanulásra , mint lehetőség .

A megbecsülés alatt azt értem , hogy pl : túl sok megaláztatást kaptam és kapok a vezetőségtől , mert én azt érzem , hogy az ő szemükben én egy ( senki ) vagyok , akit meg lehet fenyegetni , akivel tetszésük szerint lehet beszélni , akiről tudják hogy szinte bármit meg tehetnek velem , mert a fizetésért cserébe , a végsőkig tűrnöm kell !

De a türelmem nagyon kezd el fogyni és tisztában vagyok vele , ha megmondom a magamét s kiállok az igazamért , akkor valószínűleg , távoznom kell .

Ezért kell egy ( B ) terv , hogy utána sem legyek szorult , vagy tanácstalan helyzetben .

A továbbiakban meg nem mindegy , hogy hétfőtől vasárnapig , 12 - 14 órát kell e dolgoznom , vagy viszonylag egy jónak mondható fizetésért , elegendő ha hétfőtől , péntekig dolgozok és napi 8 órát .

Valamint magamból ki indulva , én általában tisztelem s becsülöm és felnézek a tanult emberekre , már ha a műveltségi színtűknek megfelelően tudnak , vagy képesek viselkedni !

Ezért gondolom azt , ha én is nagyobb tudásra tennék szert , akkor talán engem is észre vennének , és tisztelnének mint embert !

2022. jan. 31. 18:46
 6/8 anonim ***** válasza:
Helyes!
2022. jan. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
84-98 órát dolgozol egy héten? Vagyis a heti munkaidő 210-245%-át? Csak tán nem! Ha így élsz, akkor nem fogsz te 4-5 év múlva, vagyis 50 évesen diplomát szerezni, mert addigra már meghalsz. Arról nem beszélve, hogy napi 12-14 óra mellett elég nehéz iskolába járni!
2022. jan. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

7 / Az én munkám , szezonális jellegű , ami az időjárástól is függően , általában február közepétől , decemberig tart .

Tehát ez idő alatt , sajnos általában ennyit kell dolgoznom .

A szezon időn kívüli időszakot , holt időszaknak nevezzük , ilyenkor dolgozok napi 8 órát , hétfőtől , péntekig .

Érzem is a különbséget , mert ilyenkor van szabadidőm s magánéletem .A fizetésem viszont 350 - 400 000 ft helyett , csak 160 - 180 000 ft .

Ami viszont a tanulási lehetőségeket illeti , azt nem ez mellett a munkahely mellett tervezném .

Pár éve próbáltam , de lehetetlen küldetés !

2022. jan. 31. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!