Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakdolgozatnal ilyenkor kell...

Szakdolgozatnal ilyenkor kell hivatkozni, ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés

Egy téma hátteréről, történetéről írok (de ez csak ilyen bevezető) és éhezés az infókat pl. 5 helyről gyulytottem ki. Pl. 1910ben ez colt, 1920ban az stb. Ilyenkor minden mondat után írjam oda, hogy pl. Béla, 1940 ha az ő könyvéből szedtem, a 2.mondat meg Piroska, 1970? Vagy nem kell ilyet lehivatkozni?

Mi van a fogalommagyarazattal? Olyankor odairjam, hohy honnan szedtem?



2022. dec. 18. 22:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenképpen add meg a forrást. Igen,a fogalommagyarázatnál is add meg, hogy kinek a definícióját veszed alapul. Ha több vagy konkrét segítségre van szükséged, írj privátban.
2022. dec. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvánvalóan le kell hivatkozni mindent, amit nem te találtál ki, hanem más. Hogy ezekből mire következtetsz, az már a te önálló szellemi munkád, de a statisztikai adatok, stb. mind valaki másnak a szellemi munkája. Ha nem hivatkozod le, bejelez a plágiumszűrő, szerintem nem érdemes lustaságból nem hivatkozni. Amúgy a konzulens, ha sok mindenre nem is, de erre lenne való, hogy megmondja, milyen hivatkozást vár el. Nálunk valakinek a leadás előtt 3 nappal mondta meg, hogy amúgy ő végjegyzetet gondolt, nem lábjegyzetet... Szóval mindenképpen érdemes lenne vele beszélni, kezdve a formátummal.
2022. dec. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nekem most csak esszét kell írnom szakdolgozati formátumban, nincs konzulensem és tanár, akisegitsen
2022. dec. 20. 08:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!