Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A diplomamunkáknál mi az...

A diplomamunkáknál mi az oka,hogy sok konzulens annyira "konzervatív"?

Figyelt kérdés

BSC diplomamunkámnál kvázi azt csináltam, amit akartam.Többnyire internetes forrásokat használtam, viszont mutatóban tettem bele könyveket is.A konzulensem elég szabad kezet adott, de azt említette,hogy azért kell könyv is.


Most MSC-nél tartok.Itt viszont nagy a szigor.Ugyanaz egyetem, de más tanszék.

Előírja a konzulensem az arányomat, kb 20 forrás, min 6 legyen nemzetközi és csak 4 internetes forrás lehet.

Utóbbi a leginkább aggályos.Nagyon sok igényes weblap van, amik teljes mértékben elmennek szakirodalomnak is.


Azt javasolta, menjek a könyvtárba.Mi vagyok én, Nyilas Misi?

2022 van.


2022. dec. 20. 12:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szimplán hülye vagy. Minden "könyv alapú forrás" fellelhető a neten a digitalizáció miatt és egyetemi hallgatóként minden fontos adatbázishoz hozzáférsz.
2022. dec. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pont hogy azt mondta a konzulensem, hogy inkább folyóiratokból, tanulmányokból dolgozzak, ne könyvekből, mert azok többnyire már elavultak
2022. dec. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én véleményem szerint sokkal jobb ha adnak egy körvonalat, hogy na akkor ebből ennyi a másikból meg ennyi kell, így meg úgy,

minthogy annyit mondanak, hogy írd meg a diplomamunkád, legyen 80 oldal és szia.


Az meg, hogy épp az Msc-det csinálod és így vélekedsz a könyvtárról, hát.. elég szomorú.

2022. dec. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azok a tudományos információk, amelyeket a neten találsz többnyire könyvekből vagy tanulmányokból származnak, mert a kutatók első sorban ilyeneket írnak. Tehát az az eredeti forrás. Az eredeti forrást érdemes használni mindig, nem a weboldal linkjét. Ez a problémája a tanárnak.
2022. dec. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
MSc-t csinálsz és még nem hallottál arról hogyan kell tudományos publikációkban keresni? Ne haragudj, de én ilyennek nem adnék diplomát. Vagy arról nem hallottál még, hogy a publikációk egyrészt nyugtatót formában is elérhetőek, másrészt tele vannak hivatkozva, amit fel tudsz használni?
2022. dec. 21. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*nyomtatott
2022. dec. 21. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!