Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Pázmány Péter Katolikus...

A Pázmány Péter Katolikus Egyetem mennyire konzervatív?

Figyelt kérdés

Jövőre fogok felvételizni és az egyik esélyes jelöltem a PPKE, viszont én liberálisabb beállítottságú vagyok, nem vagyok hívő és biszex vagyok.



Szóval kiváncsi lennék ottani hallgatók véleményére. Azt tudom, hogy nem nézik ki aki nem vallásos, de azért kiváncsi lennék, hogy milyen ott egy más beállítottságú embernek.



2022. júl. 24. 16:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
8%
Ki fogják űzni belőled az ördögöt és apácának állsz.
2022. júl. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%
Nem kíváncsi arra senki, nem kell provokálni.
2022. júl. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Utolsó nem tudom mire gondolsz provokálás alatt? Szóval ha egyszer egy kényes információt elejtek ami valakinek nem tetszik az már provokálás? Ha jól tudom szabad országban élünk
2022. júl. 24. 17:10
 4/12 anonim ***** válasza:
34%
Ne ejts el ilyen információt, nem tartozik senkire, nem is kíváncsi rá senki.
2022. júl. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
De ez egyáltalán nem válasz a kérdésemre.. nyilván nem egy előadás közben fogok felkiáltani de emberek vagyunk, beszélünk. Tudom, hogy ez már egyetem de akkor is emberek közössége
2022. júl. 24. 17:25
 6/12 anonim ***** válasza:
77%
6 évig jártam egyetemre, nagyon sok diákot ismerek, de a nemi identitás sosem volt téma.
2022. júl. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a PPKE ITK-ra jártam BSc alatt és még járok is MSc alatt, heti 1x van mise, amire nem kötelező menni, email-ben néha jön vallásos hangulatú szöveg (pl ünnepeknél), a termekben van egy kereszt és kb ennyi. Ha koliba akarsz menni, ott elvileg nézik, hogy gyakorlod-e a vallást, és ott vannak (elvileg) kötelező programok, de nem vagyok kolis, szóval ezekkel annyira nem vagyok képben.
2022. júl. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszönöm szépen a választ.. nem koliba megyek, de akkor gondolom a hallgatók nagy része vallásos? Ez egyébként egyáltalán nem zavar ha nincsenek atrocitások
2022. júl. 24. 18:09
 9/12 anonim ***** válasza:
95%

Melyik karra mész? Én is csak az ITKról tudok írni, az ehy külön kis világ, a többit nem ismerem.

4 évig jártam oda, de azt se tudtam, hogy van hetente mise :D

Van pár bibliás szabvál, nem vettem fel, nem érdekelt. Szerintem a hallgatók kis része igazán vallásos. Papíron mondjuk a fele vagy több, de nem gyakorolják aktívan, de ha igen, akkor is nagyon barátságosak. Ismerek onnan nyíltan vállalt melegeket is, bár ritka. Nem ezzel kell a bemutatkozást kezdeni amúgy sem. Legyél barátságos, nyitott, és megtalálod a társaságod, elfogadnak.

Rz az ITK. A többi kar lehet totál más

2022. júl. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm egyébként a Jogi kar a cél :F
2022. júl. 24. 18:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!