Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mire kellhet egy bolti eladóna...

Mire kellhet egy bolti eladónak tanuló osztályban, valamilyen vizsgaként egy portfolió? Miért van szükség egyáltalán ilyen dolgokra?

Figyelt kérdés

2022. dec. 25. 15:08
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

hogy kiderüljön hogy valaki alkalmas többre is mint bolti eladó, egy idő után mondjuk boltvezető

a kérdésedből gondolom te is rájöttél hogy te alkalmas vagy-e rá

2022. dec. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%
Hát nem 🤣
2022. dec. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

#1, ez egy újítás, amit a nagytudású Csák János talált ki egyik pillanatról a másikra...

A szakma oktatásának nagy reformja, hogy már jövő évtől teljesen átalakítják a vizsgarendszert a szakmák esetén, ennek egyik eleme a portfólió készítése, amit aztán elő is kell majd adnia. Érdekesség, hogy a szakmai iskolák nem nagyon tanítják az Office használatát, de azért vizsgán elvárják, hogy mindenki letegyen egy komplett előadást...

Kérdem én; egy burkolónak miért kell tudnia prezentációt tartania? ...

2022. dec. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

3

A mai világban már nem ártana, ha minden fiatal értene az alapvető számítógép használathoz.

Én már nem tanulok, de pl. nekem általános iskolában tanították az Officet.

2022. dec. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%

#3

nem is a szakmai a iskolában kell ecdl bizonyítványt szerezni hanem általános iskola 5. osztályban kellene

egy burkolót a referenciamunka adja el

viszont egy portfóliónak nevezett akármi és annak előadása különbséget tehet képességek között

2022. dec. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

#5, kellene, csak épp nem tanítják...

Pláne nem estin, ahová az én ismerősöm jár (sőt, igazából konkrétan SEMMIT nem tanítanak, onnan van tudása, hogy eljár dolgozni), és az estiseknek is ugyanaz a követelmény a vizsgán.


Ezért szokás minden változtatást felmenő rendszerben bevezetni, hogy legyen idő felkészülni...

2022. dec. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
Nevetséges. Egyetemen bizonyos tantárgyaknál kértek hasonlót, a csoport fele jellemzően nem értette meg a feladatot sem, nemhogy rendesen meg tudta volna oldani. Most ezt kérik szakmunkástanulóktól, akik a szakmát szeretnék elsajátítani.
2022. dec. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én se értem. Miféle porfóliót? Mi köze ennek az office-hoz?
2022. dec. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
71%
Atyaég!
2022. dec. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Bizony mint az egyetemi szakdolgozat, hasonló. Értelme nem sok, talán annyi hogy ne legyen agyatlan aki szakmát fog végezni. Sok ész nem kell egy portfólió összevagásához, ctrc-ctrv, forrást megjelölni és pá.
2022. dec. 26. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!