Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy néz ki egy diploma?

Hogy néz ki egy diploma?

Figyelt kérdés

Több kinézetű diplomát találtam már a neten, a legtöbbennek a borítóján az egyetem címere van. Viszont van olyan is, ami fekete, rajta a magyar címerrel, és az van ráírva hogy Oklevél, nem? Vagy ez most hogy van?


Még egy kérdés, ha pl. egy mérnök elmegy egy állásinterjúra, akkor a diplomáját is az egyetem keményfedeles oklevelével kell igazolnia?


Köszi szépen!:D



2022. dec. 31. 10:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Páromén az van, hogy oklevél és zöld. Nálunk a kar színétől függ.
2022. dec. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Aha, tehát akkor minden egyetem egyedi oklevelet ad. Köszönöm szépen!
2022. dec. 31. 11:28
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a kiállító intézménytől függ, hogy pontosan hogy néz ki. Álláshirdetésre a másolatot szokták beküldeni.
2022. dec. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém kék, és az egyetem címere van rajta. Álláshirdetésre az oklevél másolatát kérték beküldeni, aztán amikor felvettek, egyszer bekérték az eredetit is.
2022. dec. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
21%
Meg van vörös diploma is, amit az kap aki végig mindig mindenből kitűnő volt
2022. dec. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5. Nem kell mindenből!!
2022. dec. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
96%

#5

Egyrészt, egyeteme válogatja hogy milyen eredmény fölött adják meg, a legtöbb helyen 4,5-ös átlag is elég hozzá. Másrészt, a "kitűnő" önmagában is azt jelenti hogy valaki mindenből ötös, tehát a "mindenből kitűnő" nem igazán értelmezhető.

2022. dec. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az oklevél maga külön van a borítótól, technikailag a borító bármilyen lehet amilyet az egyetem szeretne
2022. dec. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
74%
Vörös diplomát az kapott régen akinek a szigorlatai mind 5-ös volt.
2022. dec. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!