Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A kérdésem a következő....

A kérdésem a következő. Mindig is, úgy terveztem, hogy mesterszakra Pénzügyre jelentkezek. Mivel már ez a szak, csak angol nyelven elérhető a Corvinuson. Ezért elgondolkoztam a BGE-PSZK és az ELTE-GTK képzésén. Szerintetek melyik a jobb választás?

Figyelt kérdés

2022. dec. 31. 19:02
 1/9 anonim ***** válasza:
8%
Corvinuson angolul
2022. dec. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Corvinus angol vagy ELTE. BGE-re nem mennék mesterszakra.
2022. dec. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Esetleg gondolkoztam az ELTE - n más szakon is. Pl. nemzetközi gazdaság és gazdálkodáson. Vagy melyik a legerősebb gazdasági mesterszak, amire érdemes jelentkezni?
2023. jan. 1. 02:35
 4/9 anonim ***** válasza:
Mi az alapszakod?
2023. jan. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
43%

Itthon a legerősebb gazdasági mesterszak feltehetően a Corvinus MBA (miután kiseprűzték a CEU-t 🤯), utána a pénzügy mesterszak. Más gazdasági mesterszakra nem is járnék.


Még ezeknél is erősebb/jobb mesterszak a biztosítási és pénzügyi matek, és a gazdasági matek msc, de jól látom, hogy ez utóbbi nem is indul most? De ezek nem kifejezetten gazdasági mesterszakok, inkább matekos mesterszakok ufóknak.

2023. jan. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#5. A Corvinus MBA-s véleményed mire alapozod? Én a magam részéről azt sosem tudtam komolyan venni, de szerintem a piac zöme sem. A pénzügy viszont igen jó volt mindig is, most is. A BPM meg más liga, az egyetem talán legszínvonalasabb képzése az osztatlan gazd-matekkal egyetemben, de valóban nem való mindenkinek, ide matek BSc ajánlott.


A CEU-nak tök jó hype-ja volt, aztán voltak sajnos akkora hiányosságok, hogy jaj...

2023. jan. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#6 a Corvinus MBA-t igazából csak úgy beblöfföltem, feltételezve, hogy többet ér mint a többi gazdasági mesterszak. Nekem CEU MBA-m van, nem volt rossz, de ma már oda se járnék, helyette a fent emlegetett matekos szakokra inkább.
2023. jan. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Gazdálkodás és menedzsment alapszakhoz szeretném a Pénzügyet. Nekem a menedzsment túl laza volt, gondoltam egy komolyabb mesterszakkal kiegészítve erősebb esélyem lehet álláskeresésnél.
2023. jan. 2. 16:59
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Az remek ötlet. Nem akarom szídni a BGE-t, alapszakra szerintem jó, de mesterszakra nem mennék oda. Bár a pénzügy kifejezetten jó oktatás ott.
2023. jan. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!