Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a Debreceni Egyetem...

Milyen a Debreceni Egyetem jogász képzése?

Figyelt kérdés
2023. jan. 1. 08:30
 1/3 anonim ***** válasza:
88%
Cumi
2023. jan. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
63%
Országos szinten a leggyengébb. Mint nagyjából minden szak a debreceni fideszmaffia által uralt Putyinista egyetemen.
2023. jan. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én oda jártam, igaz az alapszakra (Igi), nem a jogászra. Nekem az az érdekes, hogy sokszor én is hallom, hogy ezen az egyetemen sokkal több a szivatás, mint pl. Miskolcon. Igin annyira nem tapasztaltam ilyesmit, bár jogászon nyilván sokkal több a szívás. Sokan erre a szakra is azt mondják, hogy ez is egy szívás itt.


Ami nekem nem tetszett, és ez nem csak az én véleményem, hogy elég sokszor fejetlenségnek éreztük a szervezést, ahogy az egész rendszer működik. A covid alatt is sokszor a tanácstalanság, bizonytalanság volt, hogy most akkor online lesz vagy nem, mikor lesz ez meg az a zh stb. Volt, hogy valamit az utolsó percen írtak ki, valamikor nem is abba a teremben volt a vizsga, amibe meghirdették, valamikor késett a tanár egy órát. Van olyan tárgy amiből az aláírásért két zh-t íratnak, aztán még ugyanabból még egyszer vizsgázz is, oké, egyetemen vagyunk, elhiszem, csak totál logikátlan az egész, hogy mindek kell ugyanazt 2x számonkérni azért, hogy egy jegyet kapj belőle? Ha egyszer megtanulom is tudom. Viszont, hogy pozitívat is mondjak, az elmúlt években szerintem sokat javult a helyzet, előtte csak azt hallottam, hogy tömegesen menekülnek Miskolcra, hogy ebből mi volt az igaz, azt nem tudni, vagy hogy jogászoknál megvan-e még ez most is. Vannak nagyon kedves és segítőkész tanárok is, akikhez lehet fordulni, illetve levelezősökre is valamilyen szinten tekintettel vannak, és egyeztetnek a hallgatókkal zh időpontok kapcsán több tanár is. Meg levelezőn azért se szólnak, ha nem tud valaki eljönni egy konzultációra, Igin legalábbis így volt.

Személy szerint tehát azt mondanám, hogy ez a kar még mindig korrektebb sokkal, mint sok másik egyetem kara, viszont itt is látok sok nyomát egyes területeken a szervezetlenségnek. A kettessel annyiban nem értek egyet, hogy gyengének épp, hogy nem mondanám, fideszes vagy nem, ma már szinte minden az, viszont jogon sok a beugró, meg az aláírásért menő zh, amik más jogi egyetemeken nem biztos, hogy vannak, vagyis ez nem a legkönnyebb jogi kar szerintem, sőt.

2023. jan. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!