Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az igaz, hogy a Liszt Ferenc...

Az igaz, hogy a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemre középszerűeket is felvesznek?

Figyelt kérdés

Oda járó ismerősöktől hallottam, illetve oda járó ismerős ismerőseitől. Én nem értek hozzá. Például a klasszikus éneklés (operaéneklés?) szakról hallottam, hogy nem olyan magas a színvonal. Ez igaz?


Nem akarok senkit megbántani. Nem akarok oda járni, csak meglepődtem. Naivan úgy képzeltem, hogy magas a színvonal, mert több körös a felvételi, tudtommal, meg akit elsőre felvettek, nagyon dicsekedett vele.



2023. jan. 1. 23:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A "középszerű" szó elég homályos jelentésű. Ha úgy vesszük, hogy nem mindenkiből lesz világsztár vagy közismert szólista, akit felvesznek, akkor valóban vannak és végeznek "középszerűek" is. De ilyen zenészekre is szükség van. Ettől függetlenül egyáltalán nem könnyű bekerülni. Brillírozni kell a felvételin. Hangszeres zenészek esetén a konzervatóriumokban végzettek krémje jut csak be a felvételi vizsgákon, már aki egyáltalán megpróbálja, mert a többség eleve tudja, hogy esélytelen.
2023. jan. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%
Az operasokrol en is hallottam rosszakat, de azert tovabbra is kivalo egyetem. Bar az igaz, hogy baromira korrupt es nepotista.
2023. jan. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Miket hallottál?


És miért korrupt és nepotista? Mármint ismerem a szavakat, de van valami konkrét infó?


Előre is köszi.

2023. jan. 21. 17:22
 4/6 anonim ***** válasza:
52%

Azert korrupt es nepotista, mert ez egy viszonylag belterjes (es politika uralta) agazat. Nagyon sokan ismeros vagy rokon altal kerultek be, de ettol persze rengeteg ott a zsenialis novendek. A zene itthon kvazi csaladi biznisz.

En zongorazom, szoval az operasokrol nem tudok erdemben nyilatkozni. Egy konkret evfolyamrol hallottam azt, hogy nem igazan volt naluk magas a szinvonal. Hogy ez konstans-e, azt sajnos nem tudom.

2023. jan. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
És ez mostanában volt?
2023. jan. 21. 21:44
 6/6 anonim ***** válasza:

Tanszékenként más-más, pl a népzenész része igenis színvonalas. Nagyon nehéz a felvételi, mivel 2-3 napos eljárás, nagyon sok embert ki szoktak szórni már az első napon, ha nem éri el a megffelelő ponthatárt. Azt tudni kell, hogy egy bizonyos szint alá nem adnak csak azért, mert mondjuk kevés a jelentkező, vagy kevesen jutottak át a 3. napon. Ha ez így van, akkor indítanak pótfelvételit.

Egyébként már nem rosszból, de manapság mindenhol előfordul, hogy protekcióval jutnak be ide-oda, valakinek a valakije által. Elég szomorú, de ez az igazság.

jan. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!