Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért léteznek vizsgák?

Miért léteznek vizsgák?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy ez mégis hogy lett kitalálva. Miért nem elég, hogy egész évben írjuk a dolgozatokat, mégis az előadásokból vizsgázni kell?

2023. jan. 6. 17:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
"Felkészült diáknak ünnep a vizsga"
2023. jan. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%
Én szeretek vizsgázni olyan tárgyból ahol a tanár leadta jól az anyagot. Az egy ilyen fun dolog beszelgetni a tanarral, es lehet izgalmas dolgokat tanulni ott.
2023. jan. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%

Azért, hogy az embereket még ezzel is stresszeljék!


Ha megfigyeled, az élet olyan egyszerű is lehetne, de mindenhol feleslegesen túlbonyolítják és állandó a teljesítménykényszer meg a követelés, minősítés, számonkérés, megfelelés!!

2023. jan. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Te engednéd, hogy egy olyan orvos műtsön aki sohasem vizsgázott? Vizsgák/dolgozatok/számonkérések nélkül szerinted a diákok tanulnának?
2023. jan. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
94%
Majd eltörlik már a vizsgákat is. Aki akar majd jelentkezhet diplomáért, csak majd ki kell állni a sort érte, de sokan még azt sem tudják majd teljesíteni, ezért utána majd kiküldik a diplomát mindenkinek a mobiljára, le lehet majd csippantani a fizetési termináloknál.
2023. jan. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert ha az értékelésnek nincs következménye, akkor nem készülnek rá. Ahol dolgozom felsőoktatási intézmény behozta két éve, hogy az évközi értékelések eredményét semmilyen módon nem lehet a teljesítménybe beszámítani. Tehát nem lehet sem a vizsgára bocsátás feltétele X% elérése egy zhn, de még csak figyelembe sem lehet venni. A diákok a négy zhból max 1-et írtak meg, azt is 20%-osra. A teljesítményük annyit romlott az előző évfolyaokhoz képest, hogy elvileg jövőre ismét intézeti hatáskörbe kerül az évközi értékelések beszámítása.
2023. jan. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A vizsgák jók. Arra megtanulom az anyagot akkor is, ha a tanár nem adta le.

Tök jól el lehet beszélgetni a professzorokkal, nagyon sokat tanulok egy-egy vizsgán.

Más módon edzi az agyamat.

Nagyon jó verseny felkészülni rá. (Kinek megy gyorsabban, ki mennyit tud egyhuzamban tanulni, ki végez hamarabb a vizsgákkal stb)

Felkészít más éles helyzetekre, pl nyelvvizsga, versenyek, előadások, állásinterjú stb.


Vizsgaidőszakban megértem a félév tárgyai közti összefüggéseket is. Ez elengedhetetlen.


Vizsgán általában nem azt kérik számon, amit évközben, hanem az elméletét, tehát nélküle nem tudnák biztosra, hogy tudod-e, nem csak kipuskáztad vagy begyakoroltad a korábbi évek feladatsorait, hanem tudod az elméletet és azt tudod alkalmazni hirtelen random kérdésekre is azonnal, szóban. Ez sokkal fontosabb és értékesebb tudás, mint egy típusfeladat bemagolása.

2023. jan. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Alkalmazott matematikus szakon a ZH-kban az elmélet alkalmazásáról volt szó, általában írhattunk magunknak egy egyoldalas puskát. A vizsgákon a bizonyításokat kérték számon.
2023. jan. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

4/8: a számonkérés oké. A dolgozatok okésak, főleg ha évközben,hétről hétre kérik. Ennek tükrében nem értem, hogy a vizsgának milyen létjogosultsága van, ha másként is meglehetne oldani.

7/8: nem vagyok versengő típus, ráadásul hogy tanulod meg az anyagot, ha a tanár nem adta le? Kérlek adj tippeket a tanuláshoz, mert úgy olvasom, neked jó agyad van hozzá, én meg mindent elfelejtek.

8/8: ezt értem, de pl töri szakon ez nem valid, ott mi értelme van?

2023. jan. 8. 13:43
 10/14 anonim ***** válasza:

Első félévben volt egy nagyon nehéz tárgyam. Lehetett rá szerezni megajánlott 5-öst (a többi jegyet nem ajánlotta meg). Órai aktivitással és ZH eredményekkel lehetett pontot gyűjteni az 5-ösre. Na, nekem nem lett meg az 5, hiányzott pár pont. 2x megbuktam a vizsgán, harmadjára 2-essel mentem át. Nem, nem vagyok idióta, tanultam is rá minden nap órákat. Ezek szerint nekem ebből a tárgyból egy épphogy 2-es tudásom volt, pár embernek meg 5-ös, hiszen ők megajánlva kapták a jegyet, tehát evkozben is biztos sokat tanultak, nem úgy mint én, akinek nem sikerült. Na, gyorsan előre, repülő tárgy egy következő félévben. Láss csodát, sokkal rosszabbul teljesítettek azok, akik nem mentek vizsgázni, mint pl. én, a "gyenge 2-es" tudásommal. Kb. az egész anyagot újra kellett tanulniuk, én csak átpörgettem a jegyzeteim és tudtam már foglalkozni az új részekkel.

A Zh-k, beadandót a haladást figyelik. A vizsga elmélyíti a tudást.

2023. jan. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!