Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valószínű, hogy nem lesz...

Valószínű, hogy nem lesz jogviszonyom februártól szeptemberig. Miket kell ezidő alatt fizetnem? Tb, diákhitel?

Figyelt kérdés

Kirúgnak februárban, mert 3x vettem fel egy tantárgyat és nem sikerült sikeres vizsgát tennem. Annyira nagy a tudás hiánya, hogy a következő 3 hét sem segít rajtam.

Újrafelvételizek, beszámítják a tantárgyaimat, és folytatom ugyan itt szeptembertől, de addig nem lesz se munkaviszonyom, se jogviszonyom.


Ha fogok is dolgozni, max napi belejelntésben, vendéglátásban nyáron, vagy be se fognak jelenteni.


A diákhitelte van azt hiszem 3 hónap haladék, szóval azt májustól kell, ha jól tudom.

Tb pedig havi 9600 és hó 12-ig kell mindig?


Ezeket jól tudom? És ezen kivül kell még bármit?


2023. jan. 7. 23:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Dékáni méltányossági kérelemmel felveheted negyedjére is a tárgyat.


Ha megszűnik a jogviszonyod, akkor még 45 napig lesz élő TB-d, nem kell rögtön fizetni.


Illetve most hoztak törvényt, hogy ilyenért nem rúgnak ki, de lehet, hogy az csak az újonnan felvettekre lesz igaz. Mindenesetre nézz utána.

2023. jan. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Sajnos a méltányosságim már ellőttem.

Az új törvénynek pontosan hol tudok utána nézni?

Illetve ez karonként, egyetemenként változhat, vagy központi az egész?

2023. jan. 7. 23:31
 3/3 anonim ***** válasza:
Az így cumi.. milyen tantárgy az ami ennyire szívás?
2023. jan. 8. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!