Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy mesterszakot nehezebb...

Egy mesterszakot nehezebb elvégezni, mint az alapszakot? Nagyobbak a követelmények, nehezebb az anyag?

Figyelt kérdés

2023. jan. 8. 03:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha az alapszakot nem lógtad el, akkor semmivel sem nehezebb. A bolognai rendszer előtt Egyben volt a kettő, mégis el tudták végezni.
2023. jan. 8. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%
A legtöbb szakon könnyebb a mesterszak. Akkor szívás a mesterszak, ha gyenge alapszakról mész egy nehéz mesterszakra (például valamilyen gazdasági alapszakról mész biztosítási matek szakra), de általában ugyanazon a szakon az alapszak nehezebb.
2023. jan. 8. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

És aki totál más területre megy mesterre mert épp elfogadják a krediteket?

Mondjuk egy közösségszervezőről emberi erőforrás tanácsadóra

2023. jan. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem könnyebb volt, mert jobban érdekelt az ottani specifikusabb anyag. Viszont ha a sok alap dolgot nem tanultam volna meg az alapképzés során, akkor szenvedés lett volna a mester. Volt csoporttársam más egyetem alapképzéséről, akinek egyes tárgyak tök nehezen mentek, mert náluk nem kellett olyan alaposan megtanulni bizonyos témákat, mint nálunk.

Szóval kívülről nézve szerintem nehezebb az anyag, hiszen magasabb szinten vagy részletesebben van szó róla. De akkor már van egy alap tudásod, ami az alapképzés elején még nem volt, és könnyebb arra építkezni. Legalábbis nekem így volt.

2023. jan. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
De mesterszakon azért magasabb szintű tárgyak vannak. Pl kvantitatív módszerek, haladó vállalati pénzügyek stb
2023. jan. 8. 16:13

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!