Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ez mit jelent egyetemnél?

Ez mit jelent egyetemnél?

Figyelt kérdés
Mit jelent az, hogy támogatott képzés? Nézegettem szakokat és láttam, hogy van amelyiknél fizetni kell, ugyanazon a szakon pedig nem.

2023. jan. 10. 23:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Állami ösztöndíjjal támogatott képzés. Ha eléred az egyetem által előírt ponthatárt, akkor felvesznek állami ösztöndíjjal támogatott képzéssel, szóval neked nem kell fizetned a tanulmányaidért. Viszont nyilván vannak feltételek, mint például hoznod kell egy bizonyos tanulmányi átlagot ahhoz, hogy ne szűnjön meg az ösztöndíjad, illetve miután szerzel diplomát, itthon kell dolgoznod annyi időt, amennyi féléven át igénybe vetted az állami támogatást, vagy pedig majd vissza kell fizetned a képzés árát.
2023. jan. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"illetve miután szerzel diplomát, itthon kell dolgoznod annyi időt, amennyi féléven át igénybe vetted az állami támogatást"


És az előírás, hogy azon a területen is kell dolgozni amit elvégzett, vagy akárhol, csak itthon?

2023. jan. 11. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És ha nem érem el a bizonyos pontszámot akkor is felvesznek csak akkor nekem kell fizetni?
2023. jan. 11. 07:17
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha a fizetős pontszámot eléred, akkor igen.
2023. jan. 11. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#2 Ha jól tudom, akkor mindegy, hogy mit dolgozol, a lényeg, hogy hazai munkaviszonyod legyen.



#3 Én azt azért még hozzátenném, hogy igen, ahogy már írták, a fizetőshöz is meg van határozva a minimum pontszám, de az általában jóval kevesebb, mint az állami. Pl. amelyik szakra én mentem, ott az államira 400 pont kellett, a fizetőshöz 320 körül. Szóval sokszor hiába kell a fizetőshöz is egy adott pontszámot elérned, jóval könnyebb azt elérni, mint az államihoz szükségeset, de nyilván ez szakfüggő, pl. az ilyen orvos-egészségügyi szakokon a fizetősnél is nyilván magasabb a ponthatár, van ahol akörül mozog, mint az állami ponthatára, de van, amelyiknél az önköltségeshez még több pont is kell. Szóval na, van, amikor önköltségesre is elég nehéz bejutni, de sokszor könnyebb.


Illetve ha az állami képzésre jelentkezel, de nem éred el azt a bizonyos pontszámot, akkor csak akkor fognak felvenni, ha az önköltséges képzést is megjelölted a felvételinél. Szóval ez nem úgy megy, hogy jelentkezel az államira, de nem vesznek fel, és erre megkérdezed őket, hogy akkor mehetsz-e önköltségesre. Nem. Az önköltségest is meg kell jelölnöd, arra is kell jelentkezned az állami mellett. Ha csak az államira jelentkezel, akkor az önköltségesre nem fognak felvenni.

2023. jan. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!