Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Reális a meglátásom az iskolák...

Reális a meglátásom az iskolákkal kapcsolatban? +lehetséges, hogy betegséggel állok szemben?

Figyelt kérdés

Nos, középiskolás diák vagyok és szakmát tanulok. Már általános iskolába sem szerettem kifejezetten járni, nem kötöttek le az órák, szóval "rossz" gyerek voltam, mert szórakoztattam másokat és önmagamat is, de az közel volt legalább, hamar jöttem-mentem. Amit viszont hasznosnak találtam, abból szinte szín ötös voltam nulla, azaz 0 otthoni felkészüléssel.

Ez alól kivétel a házi feladatok hiánya, azt sosem csináltam, inkább mással foglalkoztam.

Mai napig fennáll ez a probléma, ezért inkább magántanuló lettem, így csak gyakorlatra járok, viszont most, vizsgaidőszakban is már azon gondolkodom, hogy hogyan tudnék a későbbiekben pénzt keresni, vagy mivel fogok foglalkozni és nem tudok megmaradni a könyvek felett, ha meg mégis ráerőltetem magamat a tanulásra, egy betű nem marad meg azokból az információkból. Biztosan nem a tanulási módszerem rossz, mert ami érdekel és100x bonyolultabb (összetettebb, vagy magasabb szintű) dolog, képes vagyok róla rengeteg információt megjegyezni. Akár egy pár óra kutakodás után bármit el tudok mondani ezekről, komolyabb méllységig.

Viszont van egy eszmém, nézetem, aminek örülnék, ha megdőlne, de eddig olyan érvet, ami egyáltalán elgondolkodtatna hosszasabban, még nem kaptam.

Tehát, a mai itthoni oktatás véleményem szerint csak arra nevel, hogy maradéktalanul, szó nélkül végezd el a feletteseid/elöljáróid utasításait mindent "feladva". Arra húznak negatív jelzőt, aki nem csinálja meg a házit, nem tanul, nem figyel az órán, ergo nem követi az utasításokat.

Nálam ez nem az a kamaszkori "utálok tanulni", mert nem, én szeretek tanulni és a szakmámat szívvel-lélekkel tanulom, de vannak olyan dolgok, amik teljesen haszontalanok és még csak nem is fejlesztenek. Lustának nem gondolom magamat, dolgozni is eljárok időnként, szóval nem hatnak meg az ilyen "menj el dolgozni, akkor majd megtudod, hogy miért kell tanulni" és hasonlóak.

Illetve ezen túl 1-2 hét alatt simán felkészülök félév anyagából, így tényleg teljesen feleslegesnek tartom a mindennapi bejárást.

Mi értelme van az érettséginek?

Miért kell kb mindenhez?

Nekem rohadtul nincs meg arra az igényem, hogy művelt legyek az ott tanított dolgokból, ami terén meg tájékozott akarok lenni és vagyok, azt nem tanítják, mert nem hétköznapi dolog.

Minek erőltetik ezt a sok f*szságot, ha nélküle is teljesen jól lehet boldogulni. Itthon meglátásom szerint kb. 12 éves kor után csak a nyelv és a szakmai oktatásnak van értelme a felsőoktatáson kívül.

Velem van a gond, vagy szerintetek sem kóser valami?



2023. jan. 12. 02:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%
Aztán a felsőoktatásban hogyan képzelted el az érvényesülést, amikor az ahhoz szükséges alaptudást az általánosban és a középiskolában tudod megszerezni? ...
2023. jan. 12. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem teljesen igazad van.
2023. jan. 12. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%

Az érettségi egy ugródeszka a felsőoktatásba hiszen érettségi nélkül nem mehetsz egyetemre.


Nem tudom milyen szakmát "tanulsz". Egy munkáltatónál lassan alapkövetelmény egy érettségi és anélkül elég nehéz boldogulni.


A te döntésed, hogy érettségizel vagy sem de a későbbi elhelyezkedésedet a munkaerőpiacon nagyban befolyásolja majd a végzettséged hiánya.

2023. jan. 12. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%
A sokféle tárgy 18 éves korig való oktatása azért szükséges, hogy az egyetemek és a különféle szakképző iskolák ne szakbarbárokat neveljenek, s a társadalom ne bunkuljon el. Például egy mérnök is legyen széleskörűen tájékozott, szeressen szépirodalmat olvasgatni és érdekeljék humán kérdések is. Az már más kérdés, hogy a gyakorlatban ezt a célt nem jó eszközökkel próbálják megvalósítani a legtöbb iskolában, s néha egyenesen meg is utáltatnak tudásterületeket a diákokkal.
2023. jan. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
56%

>Tehát, a mai itthoni oktatás véleményem szerint csak arra nevel, hogy maradéktalanul, szó nélkül végezd el a feletteseid/elöljáróid utasításait mindent "feladva". Arra húznak negatív jelzőt, aki nem csinálja meg a házit, nem tanul, nem figyel az órán, ergo nem követi az utasításokat.


-Ez miért baj? Ha kihívsz mondjuk egy vízvezetékszerelőt, hogy ne ázzon szét még jobban a falad, akkor nem azt várod tőle, hogy a közben kicsit XBoxozzon, pizzát rendeljen, hanem hogy végezze el a feladatot saját egyéb motivációit félretéve.

2023. jan. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
21%
Reális a meglátásod annyiban, hogy különbözőek vagyunk, különböző érdeklődési körrel. De nézd, az életben sajnos nem tölthetjük az időnket mindig csak olyan dolgokkal, amik érdekelnek. Muszáj önfegyelmet gyakorolni, és időt szánni olyasmire ami lehet hogy épp baromira nem köt le, ezeket később sem lehet elkerülni (elárulom, a felsőoktatásban is le kell tudni sok haszontalan/érdektelen "tölteléktárgyat"). A tanulás nem mindig izgalmas és érdekes. "Biztosan nem a tanulási módszerem rossz" - Ezt megkérdőjelezném, ne haragudj
2023. jan. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Évek óta mondják szakértők (pl. Vekerdy Tamás, RIP) hogy túlterheltek a diákok. Teljesen egyértelmű, hogy ha egyre növeled a tananyag mennyiségét, attól nem többet fognak tudni a diákok, hanem kevesebbet, mert nem hagyják leülepedni. A tananyag jelenlegi mennyiségével a „ne bunkuljon el a társadalom” pont nem valósítható meg. Ami az alapműveltség része, az nagyrészt az általános iskolai anyag, afelett már bőven lehetne szakosodni legalább humán-reál irányban, és akkor a gimnáziumok képezhetnének olyan embereket, akik a minden tárgyra kiterjedő alapműveltségen kívül jó természettudósok, jó bölcsészek, stb. lennének. Ehelyett most 18 éves korig nyomják, hogy mindenből legyél jó. Ez nem megy.
2023. jan. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az érettségi is egy érdekes téma, vannak tudtommal országok, ahol csak az év végi jegyek alapján nyerhetsz felvételt egyetemre. Itt annyiban jó, hogy lehet választani, és az év végi jegyek alapján történő pontszámítást választhatja az, akinek a folyamatos tanulás megy jól, a vizsgára felkészülést meg az, aki „sprintelve” tud tanulni. Viszont lehetne olyan opció, hogy aki előbbi pontszámítást választja, az szkippelhesse az érettségi vizsgát, mert fölösleges stressz.
2023. jan. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#7: Éppen, hogy nem növelik, hanem csökkentik a tananyag mennyiségét már régóta, a NAT minden átdolgozásával.

Ha pedig túlterhelnek valakit agyilag, akkor kikapcsol.


Ehelyett most 18 éves korig nyomják, hogy mindenből legyél jó.

Ha így érzel, akkor mit keresel egy gimnáziumban? Neked technikumban a helyed.

2023. jan. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
#9 Ha a technikumosat is nekem írtad: én évekkel ezelőtt végeztem az ország egyik top 5 gimnáziumában, csak az eltelt időben volt némi rálátásom a magyar oktatásügyre (nem kis részben azért, mert tíz év eltéréssel két felsőoktatási intézménybe jártam, és zongorázni lehetett a különbséget a hallgatók felkészültsége terén – sajnos a fiatalabbaké volt a gyengébb, és ez egyértelműen az azóta változott tananyagnak tudható be). Hülyeség azt hinni, hogy csak akkor ellenezhet valaki egy rendszert, ha őt magát is rosszul érinti. Empátia is van a világon.
2023. jan. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!