Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy ELTE-GTK - s diplomával...

Egy ELTE-GTK - s diplomával mennyire nehéz elhelyezkedni, mint közgazdász?

Figyelt kérdés
Esetleg van valakinek tapasztalata, ilyen téren? Gondolkodom, hogy ezt egyetemet válasszam. Főként pénzügy mesterszak érdekel.

2023. jan. 12. 03:03
 1/10 anonim ***** válasza:
12%
Minden 2. ember közgazdász.
2023. jan. 12. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
2023. jan. 12. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
38%
Ezt a fogyatékos kopasz románt tényleg majmolni kell?
2023. jan. 12. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Valljuk be, azért valami halvány igazság van ebben, amit mond.
2023. jan. 12. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
22%
Ha oda mészkő bármihez az utcán, lesz valami halvány igazság a mondandójában. Ez nem szint.
2023. jan. 12. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
Ha pénzügy mesterben gondolkozol, vélhetően az alapszakod is hasonló. Az ELTE GTK teljesen jó a mesterhez, válaszd nyugodtan.
2023. jan. 12. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem te választod a szakot, a szak választ téged. 👴
2023. jan. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem teljes mértékben leszarja a munkáltatók többsége a mesterszakot, de magához a pozíciókhoz sem kell semmilyen komolyabb tudás.

Végezd el a szakot 25 alatt, gyakornokoskodd szét magad szarér' hugyér', hogy munkatapasztalattal gyere ki az iskolából, és legyen nyelvtudásod (ne középszinten elmakogós). Ennyi. Mehetsz cost controllernek meg junior auditnak a váci útra excelezni. Ja, és legyél bólogató jános.

Az ilyen niche helyekre meg *urvanehéz bekerülni, ahol te bonyolult értékelő modelleket alkalmazol és kihasználod a pénzügy mesterképzésed. Mert jelentkeznek 100-an egy helyre, és felvesznek jobb esetben 3-4 embert.

2023. jan. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
92%

"Minden 2. ember közgazdász"

Azért azt erősen kétlem, hogy minden második ember pénzügy mesterszakkal rohangálna. Menj vissza Andrew Tate-et nézni, hátha ihletet kapsz az embercsempészet businesshez.

2023. jan. 29. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Gondolom már van pár éves tapasztalatod szintén közgazdász területen. Kétlem hogy nagyon sokat számítana a munkáltatóknak hogy megcsinálod-e. Én közgazdász vagyok és interjúztatni is szoktam, ha megvan a diploma onnantól kezdve csak a tudást,tapasztalatot, idegen nyelv ismeretet nézzük, engem és a HR-t se érdekel milyen Msc-t végzett. Persze pár helyen feltétel az Msc, de ez kb. az állások 0,01%-a.
2023. máj. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!