Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Félévkor meg fogok bukni...

Félévkor meg fogok bukni ének-zenéből. Mitévő legyek?

Figyelt kérdés
Egy kis iskola roast, mert nincs elég. Lényeg az, hogy 10. osztályba járok és az a helyzet, hogy valahogy Ének-Zene tantárgyból félévkor meg fogok bukni. 5. osztályos koromba faluról városba költöztünk, igy sulit kellett váltani. A régi sulimba az ilyen tantárgyak, mint pl.: ének-zene, rajz, dráma voltak a szabad órák, tehát kb semmit nem tudtam énekből. A mostani ének tanárom viszont olyan vérkomolynak tartja az éneket, mintha annak segitségével jutott volna el az emberiség a Holdra. Persze a szar oktatási rendszer is közbeszól, hisz személy szerint, ha kell tanulnom másnapra Énekre és Informatikára (Programozói irányba szeretnék menni) akkor természetesen az Infót tanulom meg, mert ezt tartom fontosabbnak. Illetve ő is a pofáról itélő tanárok egyike. Mostanáig sikerült 2-esekkel átmennem. Nem hajlandó elmagyarázni az anyagot, mondván, hogy ő most nem fogja 8 év anyagát elmagyarázni. Persze a szülői nyomás is rajtam van. Mitévő legyek? 16/F

2023. jan. 16. 17:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, nem igazán foglalkoztál az énekkel... Nem hiszem el, hogy ha odateszed magad, foglalkozol vele, akkor meg tudsz belőle bukni. Valami nem kerek, csak épp nem írtad le a hiányzó dolgokat.
2023. jan. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Alapvetően ha nem ének-zenei iskolába jársz, nem gondolnám, hogy év végén is meg fog buktatni. Abba beleszólna a tanári kar is. Ha most megteszi, nyilván csak azért, hogy kicsit megijesszen.

Próbáld megtanulni a minimumot.

Amúgy a szüleid nem állnak melletted?

Én ilyen esetben be szoktam menni a tanárhoz, és megkérdezem, hogy mit tudok segíteni a gyereknek. Általában ettől le szoktak nyugodni a felbőszült pedagógusok. Amúgy az órán nem hergeled a tanárnőt? Nem zavarod a tanítást? Nem vagy szemtelen vele?

2023. jan. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2.

Mindig próbálom megtanulni a minimumot. Persze elmagyarázás nélkül nem nagyon tudom megérteni. Kértem az osztálytársaimtól segitséget, persze semmit nem kapok.

Én csendes gyereknek tartom magam, sose szoktam zavarni az órát. Semmi konfliktusom nincs semelyik tanárommal.

Hajlandó volt elküldeni az anyagot MIUTÁN a szüleim megkérték rá. Persze mint mondtam, persze elmagyarázni az anyagot még most sem hajlandó.

2023. jan. 16. 18:32
 4/5 anonim ***** válasza:
Esetleg beszélj az ofővel, hogy személyes konfliktusotok van. Nem hiszem, hogy ne lehetne megtanulni a minimumot. A lányom négyesre áll 9.-ben énekből. Kb. fél délutánt tanult az utolsó dolgozatra.
2023. jan. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha aktualis meg, irj nyugodtan privatban es talan tudok picit segiteni. Egy zeneiskolas
2023. jan. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!