Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Budapesti Xantus Gimnáziumró...

A Budapesti Xantus Gimnáziumról az odajárók tudnának vélmeyényt mondani?

Figyelt kérdés

Gondolkodom, hogy merre menjek tovább, és eléggé tetszik.


Milyen az épület?

A könyvtárban lehet tanulni?

Az oktatás színvonalas?

Tanárok rendesek?

Milyen programok vannak?

Milyen a közösség?

Iskola környéke milyen?

Mennyire készítenek fel jól az érettségire?


Továbbá nem igazán értem, hogy az iskola alapítványi vagy sem. A tanterv ugyanaz mint bármely más állami gimnáziumban?


Akiket már felvettek, hány pontot írtatok a központin?

A szóbeli milyen?



2023. jan. 17. 22:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Én nem jártam oda, de az épületet és a környéket meg tudod nézni személyesen is, az épületet belül nyílt napon is. Ha jól emlékszem, közel esik a bíróság, úgyhogy mindenféle alakok azért lehetnek ott, de pont a jog közelsége miatt nem hiszem, hogy abban az utcában akarnának bűnözni. Google térkép is segít körbenézni. A programokat szintén az iskola honlapján tudod megnézni, nyilván osztályszinten lebontva sehol nem lesz semmi, ez amúgy is osztályfőnökön is múlik meg osztályfüggő. Értelemszerűen osztályonként eltérő lehet, az én gimimben az egyik osztály lézerharcolni járt, minden hónapban volt valami programjuk, a miénk csak egyszer jutott el az állatkertbe 4 év alatt, pedig ugyanaz az iskola volt. A Google-t amúgy tényleg kezdd el használni, a felvételi ponthatárokat simán meg tudod találni. Én nem is kerestem hivatalos listára rá, de az eduline leírta, hogy 2021-ben "központi írásbeli eredményükkel legalább 101 pontot szereztek – a reál orientációjú tagozatra pedig azok jelentkezhettek, akik matekból a központi írásbelin legalább 35 pontot gyűjtöttek." [link]

A szóbeli meghallgatásról találsz az oldalán leírást (+ a honlapjukon szintén írtak a pontszámokról). [link]

Attól, mert egy iskola alapítványi, ugyanannak a tantervnek kell lennie, legfeljebb kis módosításokkal. Az az iskola, amelyik külön eltérő tantervet alkalmaz, mint mondjuk a Waldorf, arra külön felhívják a figyelmet.


Itt gyakorin is érdemes visszanézni a régebbi kérdéseket, elég csak annyit beírni az oldal keresőjébe, hogy Xántus. Például: https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..

2023. jan. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

korábbi évek szóbeli behívási és felvételi ponthatárait itt megtalálod:

[link]

2023. jan. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Esetleg vannak itt még olyanok akik odajárnak és tudnának véleményt mondani?

2023. febr. 9. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!