Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Üdv! Valaki hallott az egyetem...

Zsolti978 kérdése:

Üdv! Valaki hallott az egyetemen mulekuláris bionika szakról?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszett az amit eddig olvastam róla. Van valakinek tapasztalata? Esetleg olyan aki most végzi,végezte,tervezi ezt a szakot,és mellékesen Szegeden? ☺️ Érdekelne vele kapcsolatban mindenféle tapasztalat,munka terén,egyetemi oktatása,lehetőségeik.

2023. jan. 20. 22:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem saját tapasztalat, de több ismerősöm is elvégezte a szakot a Pázmányon, így azért leírom, hátha hasznos lesz.

Nehéz szak, még a mérnöki szakokhoz képest is. Nagyon-nagyon erős a matek, info, biosz (főleg sejtbiológia, idegtudomány), de a fizika és a kémia is, tehát ezekből mind nagyon pengének kell lenned, hogy teljesítsd a szakot.

Elhelyezkedés: tudtommal ahhoz, hogy ténylegesen molekuláris bionikával foglalkozz, ahhoz el kell végezned az Msc-t is, a Bsc-vel max. programozó leszel, amihez egy sima infó elég lenne. Másrészt ismerősöm elmondása szerint Magyarországon nem is nagyon van olyan cég, aminél el lehetne ezzel helyezkedni, tehát kb. elkerülhetetlen, hogy kiköltözz pl. Németországba, ahol foglalkoznak ezzel, és találj állást a szakmádban.

Egyébként pozitívakat hallottam a szakról és az oktatásról, és ha elég kitartó vagy, hogy elvégezd, szerintem fantasztikus szakma. :) Csak Mo. még nem elég fejlett ehhez.

2023. jan. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem vagyok bionikás, de SZTE-s. Van néhány közös óránk a molekuláris bionikásokkal, mint mérnöki fizikák és matekok. Amik egyébként egyáltalán nem vészesek, sőt könnyen teljesíthetőek voltak nekem. Bár voltak sokan, akik megbuktak, pedig nem kell zseninek lenni hozzá sem a matekhoz, sem a fizikához.

Szerintem egyébként jó szak, biztosan rengeteg szakmai gyakorlat helyet is ajánlanak majd, munkát is találsz majd vele.

2023. jan. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!