Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE-n van olyan természettudo...

ELTE-n van olyan természettudományos tárgy, amit egy nem-szakos is követni tud?

Figyelt kérdés

Alapvetően nem természettudományos szakon vagyok, de nagyon szívesen bejárnék/"belógnék" néhány biológia (medical) /fizika/kémia/csillagászat előadásra - de egy kicsit tartok tőle, hogy "lelkes amatőrként" nem sokat értenék belőle. Vannak esetleg olyan alapozó tárgyak vagy szabvál kurzusok, amikre azért érdemes lehet benéznem?


A válaszokat előre is köszi!



2023. jan. 21. 19:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A matematika alapjai. Nagyon agyfacsaró meg oda kell figyelni, de cserébe nagyon érdekes (és az előadó szerint bölcsészek is sikeresen el tudták már végezni). Őszi félévekben szokott lenni.
2023. jan. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Azok a tárgyak az érdekesebbek amik a sokadik félévbe vannak azokhoz viszont megfelelő alapok kellenek, az első pár féléves tárgyak alapozó tárgyak és unalmasak is.


Ha érdekel akkor van kémia alapszakon olyan tárgy hogy Kémiai biztonságtechnika (2 kredit, első féléves tárgy) szerintem érdekelne.


Ha nehezebb vizekre evezünk akkor kémia alapszakon van olyan tárgy hogy Fizika (6 kredit, első féléves tárgy) nehéz de nem várnak el olyan sokat.

2023. febr. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

#2-es vagyok


Ajánlom az alábbi youtube csatornát, sok érdekes dologról van fent videó: https://www.youtube.com/@alkimiama9000/videos

2023. febr. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! 🙌


Arra is gondoltam, hogy esetleg nem veszem fel a tárgyat, hanem tényleg csak "belógok" egy-egy sok fős előadásra. Van olyasmi, amit a vizsgakövetelmény miatt nem ajánlanátok, de amúgy érdekes lehet?

2023. febr. 18. 11:10
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Kémia alapszakon van két tárgy ami talán érdekelne: Gyógyszerkémia, Nukleáris kémia.
2023. febr. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!