Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most már kötelező felvételihez...

Most már kötelező felvételihez természettudományi tárgy?

Figyelt kérdés

Szeretnék jövőre jelentkezni felsőoktatásba gondoltam a felvin megnézem a pontjaimat. Eddig ugye mindig extrába az angol év végi eredményem és az informatika év végi eredményem adtam meg. De most nem enged anélkül hogy nem választok ilyen kémia, fizikai, természetismeret és hasonlóak közül. Ez most valami új törvény?


Erről beszélek

[link]


Eddig itt kellett kiválasztanom azt, hogy informatika most meg sehol semmi.



2018. júl. 6. 13:12
 1/3 anonim ***** válasza:
nem hogy örülnél
2018. júl. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ja, annyira új törvény, hogy amikor én 5 éve felvételiztem, már akkor is így volt. Ha azt a pontszámítási módszert tekintjük, amelyikben számítanak a középiskolai év végi eredmények, ott az alap tárgyakon és a nyelven kívül az ötödik tárgy, amit néznek mindenképpen természettudományos. Már régóta így van ez. Én nem hallottam arról, hogy az informatikát is be lehetne ide sorolni, de elképzelhető, hogy korábban belefért, és most már nem (máshogy nem tudom megmagyarázni azt, hogy eddig be tudtad írni, de már nem tudod).


Ugyanakkor a felvételi során automatikusan fogják számolni a pontjaid azon a módon, amivel kedvezőbb pontszámot (magasabbat) kapsz, szóval lehet, hogy duplázással fogsz jobban járni, és akkor tök mindegy, hogy a kémiából meg bioszból hármas voltál.

2018. júl. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Basszus lehet tényleg benéztem. :D
2018. júl. 8. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!