Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Személyügyi, munkaügyi és...

Személyügyi, munkaügyi és szociális igazgatási szakról vélemény? (Esetleg aki ezt végezte)

Figyelt kérdés
Most megyek majd ősszel egyetemre és ez a szak érdekel. Mennyire lehet vele elhelyezkedni, milyen a fizetés? Merre lehet továbbtanulni utána? Pl Milyen mester szakra lehet menni? (HR)?

#egyetem #továbbtanulás #jog #Személyügyi képzés
2023. jan. 23. 14:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Hr telítettség van, de mégis kevés a jó hr-es. Főleg az, aki ért az államháztartási részhez: tb, nyugdíj. A keresztlányom én küldtem oda. A potenciált én abban látom, hogy államháztartásban el lehet vele valódi tudással helyezkedni, ami jó perspektíva. Azonban a versenyszférában is kamatoztatható, akár egy ssc payroll teamleadereként, vagy multinál hr osztályon. De tovább lehet menni szervezetfejlesztő irányba is.
2023. jan. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor úgy gondolod hogy ez a személyügyi szak eléggé piacképes, könnyen el lehet vele helyezkedni? Amiket irtál, az ssc payroll teamleader az nem is tudom hogy micsoda. De szakértőnek tűnsz a témában. Köszönöm nagyon ha még írsz ide!
2023. jan. 26. 21:51
 3/6 anonim ***** válasza:
57%
Első vagyok. Ha ügyesen bánsz az egyetemi éveiddel, minden szak piacképes tud lenni. 43 éves, kétdiplomás felsővezetőként mondom ezt. Az ssc a piacnak az a szegmense, ahol háttérműveleti osztályok globálisan ki vannak szervezve, és a kiszervezett helyről történik több ország kiszolgálása a vállalatban, ami akár 0-24-es műszakos szellemi munkavégzést jelent, erős nyelvtudással, hiszen az USA-t nem szolgálhatod ki magyarul. Ez is egy tapasztalat, ez is tudás, ez is egy perspektíva, mondom ezt úgy, hogy én nem ssc-ben dolgozom (még), de a világ hosszú távon erre tart. Arra számítani kell, hogy egyetemista körben megy a szakok lebecsülése, mi is lebecsültünk mindenkit a jogon és a közgázon, aki nem "jogász" és "közgazdász" (mert ugye már az évnyitó után mindenki annak képzeli magát, aminek az első 10 percét végigülte) aztán meg lehet nézni, ki mihez kezdett az életével :-) Az én pályám igazolja a két "elit" diploma, de tele vagyok olyan üzletfelekkel, akik kevésbé "elit" helyen végeztek és ugyanott tartanak az életükben, ahol én. Ebben a szakban én a durranást továbbra is az állami részben látom, de ehhez az kell, hogy 4 év múlva ne érezd cikinek azt, hogy kormányhivatalban dolgozol, ami egyébként nem ciki.
2023. jan. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod! Eléggé elveszettnek érzem magam így 18 évesen, azért is próbálok tájékozódni. Egyáltalán nem érzem cikinek a kormányhivatalt. Engem érdekelni érdekel ez a terület. Csak mindenhol ahogy írtad, le van húzva az a szak ami pl jogi karon, nem jogász. Az érdekel hogy vajon felvesznek e ezzel a diplomával könnyedén dolgozni és hogy megfizetik e? Még erre ha válaszolsz akkor már nem tudom hogy hálálkodjak neked! (Azt tudom hogy szeretni fogom a szakot, mert tényleg érdekel)
2023. jan. 27. 11:41
 5/6 A kérdező kommentje:
Vannak egy ismerősöm, ő ezt végezte. Közigazgatásban dolgozik Hr-esként, illetve a szaktársai is versenyszférában Hr-esek. Azért is kérdeztem a Hr-t, hogy vajon abban el lehet e helyezkedni ezzel.
2023. jan. 27. 11:43
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha gondolod, folytassuk privátban, mert úgy érzem, hogy ez a hr is egyfajta fogalmi zavar :-)
2023. jan. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!