Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen ha az egyik tárgynál...

Egyetemen ha az egyik tárgynál a súlyozott átlagom pontosan 4,5 akkor a tanár felfelé vagy lefelé kerekíti szerintetek?

Figyelt kérdés

Maga a jegyünk is több kisebb jegyből áll össze, ezeknek van egy bizonyos százalékos értéke és ha minden jól megy pont 4,5-re állok, így nagyon remélem, hogy felfelé kerekíti. Első félévemben vagyok, így ezért nem igazán tudom, hogy pontosan milyenek a tanárok, vagy hogy egyetemen szokás-e felfelé kerekíteni.


Köszönöm a válaszokat!



2023. jan. 24. 11:00
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
Tanártól függ
2023. jan. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg tőle. Nálunk ilyen volt, hogy külö osztályozta az elméletet és a gyakorlatot, és nem találta még ki, hogy százalékosan átlagolja őket vagy számoljon külön jegyet mindkettőből, és azt a kettőt átlagolja. Aztán megbeszéltük vele, hogy csinálja a másodikat, és kerekítse felfele, mert az nekünk jobb.
2023. jan. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan jól értelmezted az osztályozást? Két egyetemre is jártam és egyiken se volt jegyes rendszer, hanem százalékos. A súlyozott átlagot meg az átlagaink kiszámolására használtuk, nem tárgynál egy jegyre.

Ugye ez úgy néz ki, ha írtál egy 90%-os zh-t ami 30%-a a jegynek, akkor az 0.3 * 0.9 = 0.27 = 27% és ezt viszed magaddal. Ha második zh is 30%-ban számít és az pl 80% lett, akkor az 0.3 * 0.8 = 0.24 = 24% és a vizsgád 90% lett ami 40%-ot ér, akkor az 0.4 * 0.9 = 0.36 = 36%.

Ez pedig összesen 24 + 27 + 36 = 87%, ami négyes, mert szerintem szinte mindenhol 90% felett van ötös. Most ha ezt jegyekre konvertálnád, akkor lenne kettő ötösöd és egy négyesed, ami átlag szempontjából ugye sokkal jobban hangzik:D Szinte biztos vagyok benne, pláne hogy első féléves vagy, hogy szerintem te mindent jegyekre váltottál, de egyetemeken százalékokban kell gondolkodni. Deee lehet nálatok tényleg nem így van, viszont BME, SZTE ahova jártam ott így működött, de Corvinuson is így megy, mert oda meg a párom járt. Ez pedig 3 neves egyetem itthon és nem gondolnám, hogy máshol eltérő rendszert használnának.


Egyébként a legkönnyebb, ha az egyetem honlapjáról a szabályzatot leszeded és abban minden is benne van, ott pedig ha csak százalékot említ jegyeknél és az átlagok pl a súlyozott csak kreditre van definiálva, akkor biztosan te értelmezted félre.

2023. jan. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk ilyen kor az órai jelenlét számított.

Ha nem hiányoztál fölfelé kerekített, ha 1-et hiányoztál akkor föltett két hérdést. Ha többet akkor lefelé

2023. jan. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
3-as válaszoló igazad lehet, újra számoltam és valószínűleg így osztályoz a tanár, köszönöm szépen!
2023. jan. 24. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!