Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik a nehezebb szerintetek,...

Melyik a nehezebb szerintetek, az emelt fizika vagy az emelt magyar?

Figyelt kérdés
azok alapján amit eddig láttam az emelt magyar könnyebb, viszont néha eléggé szubjektív a pontozása és sokat múlik a tanáron aki javítja

2023. jan. 25. 20:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az emelt magyar lenne, mivel a fizika megy meg érdekel, a magyar meg teljesen hidegen hagy.
2023. jan. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Számomra az emelt fizika
2023. jan. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mintha krumplit hasonlítanál barackhoz. Orvosira keszülő ismerősöm mondta, hogy neki a fizika áldás, ha magyarból kellene emelteznie meg is őrülne..
2023. jan. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy mihez van affinitásod!


Ha érted a fizikát, akkor az a könnyebb, ha szereted a magyart, tudsz rizsázni, akkor meg az.


Az viszont tény, hogy javításnál a fizika egyértelműbb, a magyar meg rugalmasabb és tanárfüggő. De mondjuk szerintem ez utóbbi akár még előny is lehet, ha szerencséd van.

2023. jan. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Állítólag az emelt magyar a legnehezebb az összes érettségi közül, mert hatalmas olvasottságot várnak el, amire nem lehet felkészülni könnyen. Legalábbis ez volt az én időmben 2019-ben, azóta minden megváltoztatnak, a magyar középről is hallottam, hogy már nem csak szövegértés lesz, szóval ez is változhatott.
2023. jan. 26. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mihez van affinitásod. Én pl emelt fizikán úgy megbuknék, mint a szr, de a magyar emeltem meg 74% lett.

Viszont ha úgy nézzük, hogy mindkettőhöz közel azonosak a képességeid, a fizikán könnyebben szedsz össze több pontot. Magyarnál a szerencsén múlik a műveltségi feladatsor, BÁRMI lehet benne nagyjából, van, hogy nagyon kisegít a szöveg a kérdéseknél, van hogy nem. A verselemzés, reflektáló szöveg értékelése az picit függ a javító tanártól.

2023. jan. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%

Az emelt fizika nagyon könnyű. Csak logikusan kell gondolkodni, valamint használhatsz függvénytáblázatot is. Aki ÉRTI a fizikát és a matekot, annak sétagalopp az egész.

A magyar az már más téma. Azt nem lehet csak érteni. Rengeteget kell olvasni hozzá, verset elemezni sem olyan könnyű. Sokkalta több felkészülést és általános műveltséget igényel mint egy fizika érettségi.


A fizika logikával, ésszel megoldható. A magyarhoz meg kisebb lexikonnak kell lenni.

2023. jan. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Fizikát szerettem,abból 5x újra érettségiznék,hogy elkerüljem a magyart megint
2023. jan. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Számomra is a fizika pedig nem szeretem. A magyar lutri nagyon, relatív hogy pontoz a tanár és hogy ezt ő mondjuk máshogy gondolja e mint ahogy írtad. Osztalytarsam szinotos volt magyarból, minden kötelezőt elolvasott mindig, mindenre felkészült és imádta az egészet, pszichologiara készült aztán nem jutott be csak az önköltségesre mert az emelt magyarja 43% lett, meg + pontot se kapott érte. Pedig ha valaki szerette és művelt volt végig az ő volt. Én orvosira járok már de en a kémiát nem szerettem, sokáig gondolkoztam helyette a fizikan, csináltam is pár fizika emeltet de nem sikerültek olyan jól, 65% volt a legjobb, gondoltam kemiaval több pontom lesz. Végül nem lett sokkal jobb, de fizikat sose tanultam annyira és így lett annyi. Emelt magyarnal szerintem örülnék ha 45% sikerülne.
2023. jan. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
76%

Ha nem vesszük figyelembe, hogy kinek milyen beállítottsága van, teljesen objektíven nézve a fizika sokkal könnyebb. Nem kell hozzá matek emelt (nem várják el, hogy tudj integrálni, deriválni), rengeteg segítséged van (függvénytáblázat, számológép). Ezzel szemben a magyarérettségihez rengeteg lexikális tudás kell, rengeteg könyvet kell ismerni. A felkészülési idő összehasonlíthatatlanul több.

A fizika emelt az emeltek közt objektíven nézve könnyű, a magyar viszont az egyik legnehezebb. Pl hatalmas ugrás a középhez képest a fizikával ellentétben.


Nekem egyik sem menne, de a fizikára könnyebben felkészülnék. Mondom ezt úgy, hogy 10.-ben teljesen lemaradtam fizikából (nem érdekelt, utáltam) és 98% a közép magyar érettségim. És ebben biztos vagyok, a matek nagyon megy (matematikus szinten, tehát úgy gondolom, hogy ha akarnám, meg tudnám tanulni a fizikát emelt érettségi szintre).

2023. jan. 29. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!