Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Általában mivel szokták...

Általában mivel szokták megindokolni, hogy valaki magántanuló legyen?

Figyelt kérdés

2023. jan. 26. 18:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Betegség, élsport.
2023. jan. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az milyen indok ha nem érzem jól magam az osztályban, kiközösítenek?
2023. jan. 26. 18:23
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Már nincs magántanulói státusz, hanem egyéni tanrend.


[link]

2023. jan. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
Az nem indok. Esélyed sincs. Tartós betegség, korai terhesség, élsportoló. Ezzel kb. be is zárult a kör. A te problémádra inkább az iskolaváltás lehet a megoldás.
2023. jan. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#4. Szeptemberbe megyek másik iskolába, technikumba járok és évközben nem mehetek át sehova.
2023. jan. 26. 18:30
 6/7 anonim ***** válasza:
87%
Akkor sajnos ki kell húznod ezt a fél évet. :/ Bántanak is bármilyen formában, verbálisan, fizikailag..? Ha van esetleg iskolapszichológus, hozzá fordulhatnál. Elvileg minden iskolában van már iskolai szociális munkás, a helyedben felkeresném. Lehet, hogy az osztály szintű érzékenyítés jót tenne.
2023. jan. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Kellene egy pszichológus szakvéleményt szerezni arról, hogy neked a közösségbe való mindennapos bejárásod hátrányosan hat a fejlődésedre. Megpróbálni meg lehet, majd aztán kiderül, hogy engedik-e.

A kérelmeket főszabály szerint az Oktatási Hivatalhoz az adott tanévet megelőző június 15-éig lehet benyújtani. - ebből viszont szerintem kicsúsztál, most már ezt a maradék fél évet ki kell húzni. A másik iskolára vonatkozóan tudnád benyújtani. Nem tudom, hogy hány éved van hátra, de én is 12 évet valahogy kibírtam verbális és fizikai bántalmazások közepette, lányként. A személyiségemre, emberekkel való kapcsolatomra ez sajnos rámnyomta a bélyegét, de én nem tudtam volna magamat felkészíteni matekból, fizikából, és a családom sem tudott volna ennyi korrepetálótanárt fogadni hozzám, ráadásul pont ezeken az órákon ért a legtöbb bántalmazás (tanári oldalról), pedig nekem tartós betegség címszó alatt lehetett volna még annak idején magántanulói státuszom. Sajnos, hacsak nem vagy zseni/gazdag, ezekre a tárgyakra be kellene járnod, de így meg ugyanúgy érintkezned kellene a sok mocsok emberrel. Én leginkább az iskolapszichológus felkeresését támogatnám, lehet tudna segíteni abban, hogy később ne legyenek önértékelési, kötődési problémáid az osztálytársaid miatt. Sajnos a mai világban nem a zaklatók vannak átvizsgálva és pszichológushoz küldve, neked kell menni, ha meg akarod őrizni a mentális egészséged.

2023. jan. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!