Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi van akkor, ha nem vesznek...

Mi van akkor, ha nem vesznek fel mesterképzésre?

Figyelt kérdés
Sziasztok, előre is elnézést, ha nagy butaságot kérdezek. De mivel régebben érettségiztem, már dolgozom, így nincs kitől megkérdeznem, aki értene hozzá. Szóval szeretnék diplomát. Pontosabban egy olyan mesterképzés van, amit nagyon-nagyon szeretnék elvégezni; ezért most jelentkezni fogok egy alapszakra, amit oda teljes kreditértékkel beszámítanak. Eddig azt hittem, hogy minden egyértelmű, aztán kiderült számomra, hogy a mesterre is felvételizni kell, pontokat számolnak stb. Akkor mi van, ha mondjuk elszúrom az alapképzést, rosszul sikerül az államvizsga stb., és emiatt túl kevés pontom lesz? Lehet ezen valahogy emelni? (Gondolom, ez szakonkènt is változhat, de alapesetben itt is ér pluszpontot pl. még egy nyelvvizsga?) Mert gondolom, a záróvizsgát nem ismételgethetem akárhányszor, ha nem vagyok elégedett az eredménnyel, mint egy érettségit... Szóval ilyenkor mi a teendő, mihez lehet kezdeni? Várjam a csodát, hogy következő évben hátha alacsonyabb lesz a ponthatár? Köszi, ha valaki leírja!

2023. jan. 29. 11:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg hogy hogyan számítják a pontokat a jelentkezésnél. Mivel nálunk úgy számították, hogy 45 pont a diplomából, és 45 a felvételi elbeszélgetés, vagy a felvételi elbeszélgetést duplázhatod. Így ha van egy rosszul sikerült diplomád, attól még a felvételi elbeszélgetés alapján bekerülhetsz. Plusz a diploma átlagába benne van a záróvizsgán kívül a tanulmányi átlagod is, így még ha el is rontod a záróvizsgát, az átlagod felhúzhatja a diplomát.
2023. jan. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja meg vannak még olyan szakok, ahol záróvizsgán csak meg kell védeni a szakdolgozatot, és nem kell a teljes egyetemi anyagból felelni. Arra meg nehéz nem 5öst kapni.
2023. jan. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon-nagyon szeretnél elvégezni egy mesterképzést, akkor valószínűleg nem lesz gond az alapszak elvégzése sem, hiszen egymásra épülnek, sőt az alapszak a könnyebb, de ezt nem tudom alátámasztani, mert Bsc-s vagyok. Egyébként nálunk, az Óbudai Egyetemen lehet nyelvvizsgával 'tornázni' a ponton, szóval nézd meg a kiválasztott egyetemeden, hogy állnak össze a pontok, mert lehet hogy ott is van ilyenre lehetőség.
2023. jan. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jelent pluszpontot a plusz nyelvvizsga, de összesen 10 pluszpont szerezhető, a maximum pedig mester esetében 100 pont, tehát nem jelent sokat. Egyébként nálunk direkt úgy pontozták a védést, hogy bekerüljenek a felvételizők, kicsit szubjektíven. Kevesen jelentkeznek mesterre, ezért mindenkinek örülnek, aki kicsit is kompetens. Én nagyon jó pontszámot kaptam, mert szakmailag kiemelkedő volt a védésem, holott a német összefoglalóm csapnivaló volt, és a pontozó dokumentum alapján arra le kellett volna vonniuk pontot. Azt tudom tanácsolni, hogy a szakdolgozatodra feküdj majd rá nagyon.
2023. jan. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)
2023. jan. 29. 15:37
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A cél érdekében tessék jól teljesíteni az alapszakon, szerintem ez elegendő mint motiváció vègig, sok sikert kívánok 😊
2023. jan. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#6 nagyon kedves vagy, köszönöm szépen! Ez a terv :) Csak hát ugye munka mellett nem mindig könnyű, ezer dolog jöhet közbe. De nincs más választásom, mint komolyan venni, és odatenni magam. Csak jussunk el odáig, egyáltalán vegyenek fel alapképzésre. :)
2023. jan. 29. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!