Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tegyek, ha nem vesznek...

Mit tegyek, ha nem vesznek fel mesterképzésre?

Figyelt kérdés
Szeretnék tovább tanulni a BA után, viszont a szakra, amit kinéztem, nagyon nehéz bekerülni, magas a ponthatár mesterképzésen. Mihez kezdenétek a helyemben? Elmennétek dolgozni, aztán újra felvételiznétek egy év múlva, vagy valami mást tanulnátok?

2021. jan. 29. 18:51
 1/4 anonim ***** válasza:
42%
Én elmennék dolgozni :) általános esetben a munkatapasztalat hasznosabb, mint egy plusz képesítés.
2021. jan. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%

Ha az a szak több intézményben is elérhető, akkor próbálj meg rá jelentkezni több helyen is.

Esetleg nézhetsz ehez hasonló szakokat is, és B tervként arra mész helyette.

Próbálj meg nyelvvizsgázni, hogy pluszpontokat szerezz.

Ha nem sikerül, hagyj ki egy évet és dolgozz ehez kapcsolódóan,majd próbálj meg újrafelvételizni.

Sok sikert!

2021. jan. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
95%

1: munka. újra felvétel

2: Munka. + egy év múlva tanulmányi szerződéssel fele munka, fele egyetem.

Egy év munkával többet tanulsz mint 2 év MSC-n!

Utána meg tudod alapozni ezt a tudást elméleti képzéssel MSC-n és feljebb tudsz lépni melóban.

3: nyelv tanulás, külföldi munka, vagy ösztöndíj (ugye ezt most a covid erősen korlátozza, de talán fél éven belül lesznek kiskapuk)



Mit végeztél? Mi lenne az MA képzés? Ennek megfelelő munkát tudsz keresni?

2021. jan. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
91%
Én biztosan megjelölném a képzést több egyetemen is, ha ez szóba jöhet, mert elég eltérőek szoktak lenni a követelmények, felvételik stb. és lehet valamelyik sikerül. Ha viszont már tényleg ott a sikertelen felvételi eredmény, akkor én végiggondolnám, hogy tudnék-e még több pontot szerezni valamivel (pl. nyelvvizsga) vagy, ha a felvételi sikerült rosszul, akkor azon tudok-e javítani jövőre. Addig is a lehetőségeimtől függően döntenék pl. elmennék dolgozni vagy nekem nagy vágyam a külföldi önkénteskedés (pl. ESC programok).
2021. jan. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!