Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit mondhatnék annak az...

Mit mondhatnék annak az ismerősömnek aki gyűlöli az iskolát?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm 16 éves fiú, 10.évfolyamba jár.

Utálja az iskoláját. Szerinte a tantárgyak fölöslegesek, nincs értelme bejárnia 8 órát mert úgy gondolja neki egyedül is menne otthon.

utálja az iskola hangulatát hogy "mindenki utál mindenkit"

ha rajta múlna a középet sem végezné el.


Mit kellene mondanom ezekre? Hogy tehetném könnyebbé neki a suli gondolatát?



2023. jan. 30. 09:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az élet nem habostorta/nem fenékig tejfel.

A muszáj dolgokat is meg kell csinálni.

2023. jan. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha 16 éves akkor a tanév végéig tanköteles. Utána elmehet dolgozni. Viszont ha nincs tanulói jogviszonya akkor nem jár neki diákigazolvány és a vele járó kedvezmények (például, 3500 Ft-os diákbérlet helyett 9500 Ft-os dolgozó bérlet) nincs diákmunka, a szülei nem kapják utána a havi 13000 forintos családi pótlékot, egy idő után maga után kéne fizetni a TB-t (kb 9000 Ft/hó). Persze nyugodtan elmehet dolgozni, de 16 évesen, 8 átalánossal és "utálok mindent" mentalitással nem fognak kapkodni érte a ,munkaerőpiacon. A szülei 18 éves koráig kötelesek eltartani aztán meg kirakhatják.


Én ugyanilyen balfasz voltam érettségi után. Nem akartam továbbtanulni, ezért apám egy kőműves haverjához berakott melósnak. 4 hónapot bírtam aztán jelentkeztem egyetemre. Kellett ez a pofon az élettől.

2023. jan. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idősen azt kellene megértenie, hogy ez nem kívánságműsor. Igen, a tananyag egy része (mindenkinek más része) törvényszerűen "felesleges", mert a közoktatás egy általános képzés. Ha a hangulat annyira rossz, még meg lehet gondolni az iskolaváltást (ha tényleg van jobb alternatíva, de sokszor nincs). Viszont az a helyzet, hogy a gyerekkornak szinte vége, és belátható időn belül a saját lábára kell állnia, amihez szükséges egy végzettség, no meg egy érettebb hozzáállás. Nem kell mindenkinek feltétlenül egyetemet végezni, de egy piacképes szakmára szükség van. Ameddig van hol aludnia, és minden nap elé teszik a meleg ételt, talán nem gondol erre, de felnőni sajnos nem választás kérdése.
2023. jan. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha úgy gondolja, hogy otthon tudna tanulni, akkor legyen magántanuló. Erre lehet, hogy van lehetőség.Az a lényeg, hogy a világ dolgairól legyen fogalma. Ez tanulná meg az iskolában. Ezt kellene világossá tenni előtte.
2023. febr. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
folyt.: egyébként lehet, hogy bántják a suliban.
2023. febr. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!